Alfred Rodriguez Trio ile Korhan Futacı ve Kara Orkestra yarın akşam Babylon'da

Uluslararası Caz Günü şerefine, Quincy Jones’un keşfettiği ve yaklaşık on yıldır birlikte çalıştığı Kübalı piyanist Alfred Rodriguez, Babylon sahnesinde olacak. Gecenin ikinci konuğu ise Korhan Futacı ve yeni kadrosuyla Kara Orkestra.

Her yıl, tüm dünyada birçok konser ve etkinlikle 30 Nisan’da kutlanan Uluslararası Caz Günü, Babylon’da Garanti Caz Yeşili kapsamında gerçekleşecek iki konserle kutlanacak. 2006 yılında Montreux Jazz Festival’da sahne aldığı sırada Quincy Jones tarafından keşfedilen Kübalı piyanist Alfredo Rodriguez, ilerleyen yıllarda Jones’ın prodüktörlüğünü yaptığı toplam 3 albüm yayınlamıştı. Geçtiğimiz ay yayınlayan son albümü Tocororo‘da son dönemin favori isimlerinden Ibeyi ile çeşitli şarkılara yer veren Rodriguez’in bugüne kadar çaldığı isimler arasında Herbie Hancock, Quincy Jones, Richard Bona ve dahası yer alıyor. Uluslararası Caz Günü şerefine Babylon’da cazseverler ile buluşacak olan piyanistin performansını kaçırmamanızı öneriyoruz.

Kübalı piyanistin ardından ise yerli müzik sahnesinin en yetenekli isimlerinden olan Korhan Futacı ve Kara Orkestra sahnede olacak. Bu arada, uzun zamandır Futacı ile birlikte çalan Kara Orkestra’nın geçtiğimiz günlerde kadrosunda bazı değişiklikler olmuştu. Artık daha çok üflemeli enstrümanların yer alacağı formuyla karşımıza çıkacak olan Kara Orkestra, 30 Nisan’da yeni haliyle ilk konserini Uluslararası Caz Günü şerefine verecek. Geçtiğimiz günlerde Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Yasemin Mori ile birlikte yer aldıkları “Yine Buluşuruz” parçasını videosuyla yayınlamıştı. Etkinlikle ilgili detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.