Algiers ve Zack De La Rocha’nın alev alev umut arayışı

Algiers, şarkılarında zamanı büktüğünü hissettiren gruplardan. Distopyayı çağrıştıran seslerle yonttukları diskografilerinin dördüncü uzunçaları SHOOK’u tabiri caizse yangın gibi bir şarkıyla duyurdu Atlanta çıkışlı ekip. İçinden kızgın mı kızgın bir Zack De La Rocha patlamasının geçtiği “Irreversible Damage”, tam da ihtiyacımız olan yerden çarpan bir yumruk sanki.


Son albümü There Is No Yearı 2020’de yayımlayan Algiers, geçtiğimiz ay Backxwash ve billy woods eşlikli “Bite Back” parçasıyla geri dönmüştü. Vurucu beatler üzerine flowların âdeta hız sınırı olmayan bir yarışa tutulduğu parçayı takiben bu kez Rage Against The Machine solisti Zack de la Rocha ile güçlerini birleştirdikleri tekliyle karşımızdalar. “Irreversible Damage”, kabına sığmayan bir enerjiyle tutuşuyor. 

Şarkı hakkında konuşan Algiers üyesi Franklin James Fisher, müthiş outro kısmı hakkında şu yorumu yapmış: “Şarkının sonu, neşenin sesi. Her şeyin paramparça olduğu 2022’de umut böyle tınlıyor.”

24 Şubat 2023’te Matador etiketiyle yayımlanacak yeni Algiers albümü SHOOK’un akışında bir dolu düet daha yer almakta. Future Islands solisti Samuel T. Herring, Nadah El Shazly, Mark Cisneros gibi konuklarla neler yaptıkları şimdiden merak konusu.

Heyecan yaratan Algiers – SHOOK şarkı listesi ve kapak görseli hemen aşağıda.

1- Everybody Shatter (Feat. Big Rube)
2- Irreversible Damage (Feat. Zack de la Rocha)
3- 73%
4- Cleanse Your Guilt Here
5- As It Resounds (Feat. Big Rube)
6- Bite Back (Feat. billy woods and Backxwash)
7- Out of Styles Tragedy (Feat. Mark Cisneros)
8- Comment #2
9- A Good Man
10- I Can’t Stand It! (Feat. Samuel T. Herring and Jae Matthews)
11- All You See Is…
12- Green Iris
13- Born (Feat. LaToya Kent)
14- Cold World (Feat. Nadah El Shazly)
15- Something Wrong
16- An Echophonic Soul (Feat. DeForrest Brown Jr. and Patrick Shiroishi)
17- Momentary (Feat. Lee Bains)