Alice Glass’la tüyleri diken diken eden bir masalın ortasında

Crystal Castles’ın sesi olarak hayatımıza giren, grupla yollarını ayırdıktan sonra kısa format yayınlarıyla endsütriyel pop sularında yüzmeye devam edeceğinin ipuçlarını veren Alice Glass, bu sene ilk uzunçalarını yayımlayacak. Albümden paylaşılan ilk şarkı “SUFFER AND SWALLOW” ismini taşıyor.

2020’de Brooklyn merkezli plak şirketi Sermon 3 Recordings’in dördüncü yaşı için hazırlanan toplama albüme “NIGHTMARES” isimli şarkısıyla katılan Alice Glass, yeni yılı da yeni bir şarkıyla açtı. Karanlık bir masal gibi işlenmiş şarkının stop-motion animasyon klibinde de Alice Glass’ı Kırmızı Başlıklı Kız’ı anımsatan ama kara büyüler, böcekler ve türlü yaratıklarla haşır neşir bir oyuncak bebek olarak görüyoruz. Yönetmen Lucas David, Alice Glass’ın 2018 tarihli “Mine” ve geçtiğimiz aylarda yayımlanan “NIGHTMARES” kliplerinin de yaratıcısıydı.

Alice Glass, Ethan Khan’ın uyguladığı cinsel şiddet sebebiyle Crystal Castles’dan ayrılmıştı

Kanadalı müzisyenin 2008-2012 aralığında üç albüm yayımladığı Crystal Castles’dan ayrılma kararı büyük yankı uyandırmıştı. 2014’te artık Crystal Castles üyesi olmadığını duyuran Alice Glass, üç yıl sonra ilk EP’sini yayımlarken bu ayrılığı detaylandırdı. Grubun diğer üyesi Ethan Khan’ın geride kalan 10 yılda kendisine uyguladığı cinsel şiddeti ilk kez dillendiren Alice Glass, “Müziğim, konserler ve dinleyiciler sahip olduğum her şeydi. Tüm bunları bir kenara bırakıp sıfırdan başlamam gerekti. İstediğim için değil; zorunda olduğum için.” açıklamasını yapmıştı.