Alicia Vikander, gerçek bir hikâyeden uyarlanan Justin Chon filminde başrolde

Twilight serisinde canlandırdığı Eric Yorkie karakteriyle tanıdığımız Justin Chon, yönetmenlik kariyerine de emin adımlarla devam ediyor. Şimdiye dek yayınlandığı festivallerde sinema otoritelerinden övgüler toplayan üç film çeken Yorkie, yeni uzun metrajıyla Hollywood’da da yankı uyandıracak gibi.

Yönetmenin Man Up, Gook ve Ms. Purple filmlerini takiben çekeceği Blue Bayou, ABD’de evlatlık olarak büyüyen bir Koreli genç olan Antonio’nun gerçek olaylara dayanan hikâyesini anlatacak. Ülkeden sınır dışı edilmesinin ardından hem ailesi hem kendisinin geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan Antonio’yu merkezine alacak filmde başrollerde Justin Chon’la birlikte Oscar ödüllü Alicia Vikander’i izleyeceğiz. Vikander son olarak Wash Westmoreland’in kasımda ABD’de vizyona girecek Earthquake Bird filminde rol aldı. Ünlü oyuncunun bu sene en sevdiğimiz Netflix yapımları arasında yer alan The Dark Crystal: Age of Resistance’ın seslendirme kadrosunda olduğunu da hatırlatalım.

Justin Chon’un yönetip başrolünde oynamasının yanı sıra senaryosunu da yazdığı filmin oyuncu kadrosunu Mark O’Brien, Emory Cohen ve Linh Dan Pam tamamlıyor. Yaptığı basın açıklamasında Hollywood’da Asya kökenli Amerikalıların filmlerine olan ilginin arttığından bahseden Justin Chon, kendisi için yolu açmış Justin Lin ve James Wan gibi isimlere saygı duruşunda bulundu.

Alicia Vikander’li Tomb Raider 2 da Ben Wheatley yönetmenliğinde çekilecek. Filmin 2021’de vizyona girmesi planlanıyor.