“American Crime Story”nin üçüncü sezonu “Impeachment” için hazır mıyız?

American Crime Story’nin uzundur beklenen üçüncü sezonunun ilk görselini, Ryan Murphy takımının yıldız isimlerinden Sarah Paulson paylaştı. Impeachment adı taşıyacak üçüncü sezon, Bill Clinton için meclis soruşturması açılmasına ve neredeyse başkanlığının feshedilmesine yol açan gizli ilişki meselesine odaklanıyor. Paulson, Clinton ve Monica Lewinsky arasındaki konuşmalarını kaydedip sızdıran Linda Tripp karakterine hayat veriyor. Kendisini daha önce kör bir cadı ve çift başlı bir karakter olarak izlememize rağmen, Tripp kılığının en iddialı fiziksel değişimi olduğunu söylemek mümkün.

Lewinsky’yi, yakın zamanda Booksmart ve How to Build a Girl filmleriyle ilgi toplayan Beanie Feldstein; Bill Clinton’ı ise Altın Küre ödüllü Clive Owen canlandırıyor. Murphy, aynı olayı Lewinsky, Tripp ve Clinton’a cinsel istismar davası açan Paula Jones’un farklı bakış açılarından ele alacak. Paula Jones’a da Masters of Sex ve B Positive dizilerinden Annaleigh Ashford hayat verecek.

Paulson, Entertainment Weekly’ye verdiği röportajda Tripp’i kamuoyu önünde yaptığı şey için yargılamaktan ziyade, çözümlemeyi amaçladığını dile getirdi: “Kötü olarak tanımlanan karakterleri oynamayı seviyorum, çünkü bildiğimizi sandığımız şeyler hakkında daha fazla öğrenme fırsatı doğuruyor.” 

Önceki American Crime Story sezonları

Jeffrey Toobin’in The Run of His Life: The People v. O.J. Simpson kitabından uyarlanan ilk American Crime Story sezonu, O.J. Simpson’ın cinayet davasını ele alıyordu. Sterling K. Brown, Cuba Gooding Jr., John Travolta, Sarah Paulson, David Schwimmer ve daha birçok başarılı ismi bir araya getiren sezon, 68. Emmy Ödülleri’nden dokuz adet ödülle ayrılmıştı. Gianni Versace’nin suikastini konu eden ikinci sezonda ise Édgar Ramírez, Darren Criss, Ricky Martin ve Penélope Cruz’u seyrettik. İkinci sezon, yedi dalda aday gösterildiği 70. Emmy’lerden ikisini kazanmıştı.

Ryan Murphy’nin Ratched’ı vesilesiyle Melikşah Altuntaş’ın yaptığı video röportajda, konuklarımızdan biri de Sarah Paulson olmuştu.

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...