“Pose” dizisi 3. sezon için anlaştı

Geçtiğimiz ay Peabody Ödülü’ne layık görülen Pose dizisinin ikinci sezonu 11 Haziran’da prömiyerini yaptı. Yakaladığı başarıdan dolayı dizi, ilk bölümün yayınlanmasının hemen ardından üçüncü sezon için FX ile el sıkıştı.

Bizi 1980’lerin New York’unda LGBTİ+ kültürünü ve bu camiada düzenlenen “balolara” götüren ve seçilmiş ailelere odaklanan Pose’un yeni sezonu 1990 senesinde, Madonna’nın “Vogue” teklisinin yayınlandığı gün ile başlıyor ve 1990’lar New York’unu teslim alan HIV salgını ve bu salgın ile paralel ilerleyen HIV / AIDS aktivizmi, sağlık hizmetine erişim sorunları gibi konuları işliyor.

“Pose” 2. sezon “Back to Life” fragmanı

Pose, kadrosunda hiçbir dizide daha önce görülmemiş sayıda LGBTİ+ oyuncu bulundurmasıyla ilk gününden bu yana ilgiyi üzerine toplamakta. Pose ile bir dizinin daimi kadrosunda ilk kez bu kadar çok sayıda trans oyuncuya rastlıyoruz. Bu oyuncular arasında Mj Rodriguez, Dominique Jackson, Indya Moore, Hailie Sahar and Angelica Ross bulunuyor.

FX raporlarına göre dizinin ikinci sezonu ilk haftasında 1,2 milyon izleyiciye ulaştı. FX yönetim kurulu başkanı John Landgraf dizinin başarısıyla ilgili şunları söyledi: “Pose, kültürümüzü ve televizyona olan bakış açımızı daha önce sadece birkaç şovun yapabildiği şekilde genişletti. Dizinin yaratıcıları Ryan Murphy, Brad Falchuck ve Steven Canals ile üçüncü sezon için anlaşmaktan onur duyuyoruz.”

(Yazı: Cansu Çubukçu)