"American Horror Story"nin yeni bölümü, FX tarihinin en çok izlenen yayınları arasında girdi

Altıncı sezonu için epey gizemli bir şekilde geri sayım yapan ve sezonun konseptini yayınlanan ilk bölümle açıklanan American Horror Story, yeni sezonuna rekorlarla başladı. American Horror Story: Roanoke ismini taşıyan dizinin altıncı sezonunun ilk bölümü, yayınlandığı kanal olan FX’in bugüne kadar en çok izlenen yayınlarından biri oldu.

Beşinci sezonuyla iki Emmy ödülü kazanan American Horror Story’nin yeni sezonu öncesinde onlarca kısa tanıtım klibi yayınlanmış ve bunlardan sadece bir tanesinin dizinin gerçek temasıyla ilgili olduğu açıklanmıştı. Görünen o ki yapımcıların bu taktiği işe yaramış.

Oyuncu kadrosunda bir kez daha Sarah Paulson, Lady Gaga, Evan Peters, Finn Wittrock ve Kathy Bates gibi isimleri bir araya getiren dizinin 14 Eylül Çarşamba akşamı yayınlanan ilk bölümü, tam 8.3 milyon izleyici topladı. Çeşitli yaş gruplarına bölünerek açıklanan istatistiklerde kanal tarihine geçmeyi başaran American Horror Story, FX’in bugüne dek en çok izleyici toplamış üçüncü yayını olmayı başardı. Dizinin Michael Goi tarafından çekilmiş ikinci bölümü bu akşam yayınlanıyor. Söz konusu bölümün fragmanını aşağıda görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GtUTjz7yUeg