Amy Adams ve Jennifer Garner’dan çocuklar için destek çağrısı: “#SaveWithStories”

Amy Adams ve Jennifer Garner, Instagram hesaplarından yaptıkları paylaşımda corona virüsü salgını nedeniyle okuldan mecburen uzaklaşan çocuklar için yeni bir proje başlattıklarını duyurdu. Bu dönemde çocukların öğrenmeyi bırakmaması ve sağlıklı beslenmeleri için başlatılan kampanyada başta Adams ve Garner olmak üzere projeye katılmak isteyen ünlü isimler, çocukların sevdiği roman ve hikâyeleri onlar için okuyacak. 

Küresel çapta çocuk kitapları basan, eğitim ve medya şirketi Scholastic’in desteklediği kampanya, #SaveWithStories hashtag’i ile Instagram ve Facebook hesaplarından hem takip edilebilecek hem de kitap paylaşımları yapılabilecek. 

Save the Children and Share Our Strength’s “No Kid Hungry” adlı kampanyayı sosyal medya hesabından duyuran Altın Küre Ödüllü başarılı oyuncu Amy Adams, çocukların sağlıklı beslendiğinden emin olmak ve öğrenimlerine devam etmelerini sağlamak amacıyla duyarlı tüm insanları projeyi desteklemeye çağırdı. Gelecek bağışlarla fonlanması düşünülen kampanyada ünlü isimlerin rolü önemli. Sevilen sanatçıların sevilen kitapları okuyacağı proje, Amerika’nın en yoksul kesimlerindeki çocuklara ve ailelerine ulaşmayı hedefliyor. Proje kapsamında ABD genelinde yaklaşık üç milyon çocuğa oyuncak, kitap ve günde üç öğün yemek yardımı yapılacağı gibi yaşa uygun öğrenme etkinlikleri de düzenlenecek. 

Yazı: Işıl Saykan