Anadolu Çizgi Film Yarışması başvuruları bekliyor!

Bu sene ilk kez düzenlenen Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması, 17 Nisan’a kadar öğrenci, amatör, profesyonel her kesimden sanatçının başvurularını bekliyor! Jenerik dışında altı dakikayı aşmayacak olan filminizle birlikte tek kişi ya da ekip olarak katılabileceğiniz yarışmanın sonuçları 14 Mayıs’ta açıklanacak.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)‘nın düzenlediği yarışmaya başvuran filmler 20-24 Nisan tarihleri arasında ön elemeden geçecek. Ön elemenin ardından yarışmaya hak kazanan filmler, yarışmanın web sitesi üzerinden gösterilecek. Web sitesi üzerinden izleyebileceğiniz filmler arasından yarışmanın sonucunu tahmin ederek ödül kazanma şansınız olduğunu da belirtelim.

Yarışmaya katılmak isteyenler için başvuruda yollanacak videolar ile ilgili şu bilgiler önem taşıyor:

Yarışmaya katılacak filmler jenerik hariç 1-6 dakika arası süreli, dublajları yapılmış, ses, müzik ve efektleri 5+1 ses sisteminde kaydedilmiş ve mikslenmiş olarak hazırlanacak ve HD PAL 16:9 (1920X1080), renk kayıpsız MOV veya AVİ formatında DVD ortamında sunulacak. Yarışmada Türkçe dublajlı veya Türkçe alt yazılı, 2 ve 3 boyutlu animasyon tekniği ile hazırlanmış çizgi filmler ile yer alınabilecek.

Yarışmanın birincisine 20 bin TL, ikincisine 10 bin TL ve üçüncüsüne de 5 bin TL ödül veriliyor. 1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması hakkında detaylı bilgi için buraya tıklamanız yeterli.