Andrés Muschietti, bir başka Stephen King uyarlaması daha çekmek istiyor

Stephen King’in ünlü romanı It’in en yeni uyarlaması, 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak. Filmin yönetmeni Andrés Muschietti, büyük bir hayranı olduğu Stephen King’in bir başka romanını daha sinemaya uyarlamak için şimdiden kolları sıvadı.

Başrolünde Bill Skarsgård’ın yer aldığı yeni It filminin tanıtımları için çeşitli röportajlar veren Muschietti, Toronto Sun’a verdiği röportajda yazarın ünlü eserlerinden biri olan Pet Sematary‘yi uyarlamak için can attığını dile getirdi. Aynı zamanda filmlerinde yapımcı olarak yer alan kız kardeşi Barbara Muschietti ile daha birçok Stephen King uyarlaması çekmek istediklerini söyleyen Muschietti, yazarın romanlarının sinema uyarlamaları için senaryo yazmanın da kendisi için fazlasıyla keyifli bir deneyim olduğunu vurguladı.

It filmindeki karakterlerin daha yaşlanmış halleriyle karşımıza çıkacağı bir devam filmi de çekecek olan Muschietti kardeşler, Stephen King’in kısa hikayesi The Jaunt’un da film haklarını ellerinde bulunduruyor. Önümüzdeki yıllarda korku edebiyatının en önemli figürlerinden olan Stephen King’in birçok farklı eserini Andrés ve Barbara Muschietti’den izleyeceğiz gibi gözüküyor.

8 Eylül’de gösterime girecek olan It filminin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.