Angel Olsen’la yara sarma seansı: “Whole New Mess”

“Bir ayrılığın üstesinden geldim ancak bununla sınırlı kalmadı; arkadaşlarımı da kaybettim. Bir ilişkiden çıktığınızda, kim olduğunuzu gözden geçirmeniz gerekir. Kaydı henüz bu duyguları sindiriyorken yapmak istedim.” Ayrılığın üstesinden gelmeye çalışmak, yalnızca kırık bir kalbi tedavi etmekle bitmiyor. Yaşananları tek tek gözden geçirmek, kendinle yeniden yüzleşmek ve belki de kendinin yeni bir versiyonunu keşfetmek gibi sınırlarını belirleyemediğimiz bir yarım kalış ayrılık. İş, bu duyguları melodilere sarmaya gelince Angel Olsen’a kendimizi rahatlıkla teslim edebileceğimizi biliyoruz.

Son albümü All Mirrors’ı 2019’da paylaşan Olsen, yaşadığı kalp kırıklıklarını ve ayrılık sürecinde hissettiklerini yansıttığı yeni albümünü 28 Ağustos’ta dinlemeye açıyor. Jagjaguwar etiketiyle paylaşılacak Whole New Mess’den aynı adlı parça da klibiyle birlikte geldi. Yeni albümde All Mirrors’daki bazı parçaların daha içten ve belki de daha karanlık versiyonlarıyla buluşacağız. 

“Whole New Mess”, kendini yeniden aynı çirkin döngüde bulmak hakkında. Video klibinin yönetmenliğini ise müzisyenle daha önce de çalışan Ashley Connor üstleniyor. Eski bir kiliseden stüdyoya çevrilen The Unknown’da kaydedilen parçanın tüm karanlık yönlerini ve tekrar hissini kusursuz bir biçimde yansıtan yönetmen, Sleater-Kinney ve Beach House gibileri için de görsel eşlikçiler tasarlayan bir isim. 

Ağustosun son günlerinde kavuşacağımız albüm, bizi sonbaharın kaçınılmaz melankolisine alıştıracak gibi görünüyor. Olsen’ın yankılanan sesiyle birlikte derinleşen gitar tınıları eşliğinde, yeni bir kargaşaya hazır olana dek kendini dinlemek ve değişmek üzerine düşünmek isteyenler için “Whole New Mess” hemen aşağıda. 

Yazı: Asena Büyük