İşte Antalya Film Forum’un iki bölümündeki projeler

Hazırlayan: Ulaş Dağ

7-14 Ekim’de düzenlenecek 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım devam ededursun; ortak yapım marketi ve proje geliştirme platformu Antalya Film Forum’da yer alacak ilk projeler netlik kazandı. Çekimlerinde sona gelinen ya da post prodüksiyon aşamasındaki kurmaca ve belgesel projelerin desteklendiği Uzun Metraj Kurmaca ve Belgesel Work-in-Progress Platformları’na toplam 10 proje seçildi.

Netflix İçerik Alım Yöneticisi Ekin Gabay; yönetmen, senarist, yapımcı İlksen Başarır ve New Horizons Uluslararası Film Festivali Endüstri Direktörü Weronika Czołnowska’dan oluşan seçici kurul değerlendirmesi sonucu Work-in-Progress Platformu’nda Döngü (Yönetmen: Erkan Tahhuşoğlu, Yapımcı: İris Tahhuşoğlu, Ortak Yapımcılar: Gazmend Nela, Selda Taşkın); Güzel Bir Gece (Yönetmen: Ozan Yoleri, Yapımcılar: Ilgım Coşar, Alara Hamamcıoğlu); Karanlıkta Islık Çalanlar (Yönetmen: Pınar Yorgancıoğlu, Yapımcılar: Zeynep Ekmekçi, Bekir Yusuf Açıksöz, Furkan Besli, Dilde Mahalli, Ortak Yapımcılar: Vanya Rainova, Sandra Müller, Michael Eckelt); Sahibinden Rahmet (Yönetmenler: Gözde Yetişkin, Emre Sert, Yapımcılar: Ender Sevim, Kerem Çelebi) ve Suyun Yüzü (Yönetmen: Zeynep Köprülü, Yapımcı: Utku Zeka) adlı projeler yarışacak.

CAT&Docs içerik alım ve dağıtım sorumlusu Aleksandra Derewienko; yazar, yönetmen Berna Gençalp ve IDFA Markets Yöneticisi, yapımcı Selin Melek Murat’tan oluşan seçici kurulun Belgesel Work-in-Progress Platformu’na seçtiği beş proje ise Duvarların Dışında (Yönetmen: Mehdi Shabani, Yapımcılar: Mehdi Shabani, Naomi Rene Cohen); Son Gecekondu (Yönetmen: Aysim Türkmen, Yapımcı: Ela Başak Atakan); Suya Düşenler (Yönetmen: Selen Heinz, Yapımcılar: Yeşim Ustaoğlu, Behrooz Hashemian); Whose Dream Are You Living? (Yönetmen: Mohammad Tabarsa, Yapımcı: Mahnaz Tafagh, Ortak Yapımcı: Gülce Öksüz) ve Zamanın Kıyısında Sınav (Yönetmen: İlkay Nişancı, Yapımcı: Hakan Fıçıcı) oldu.

10. Antalya Film Forum 8-10 Ekim’de fiziksel, 10-12 Ekim’de çevrimiçi ortamda düzenlenecek.

Giriş Görseli: Karanlıkta Islık Çalanlar