Apple, iPhone’la çektiğiniz “mükemmel” fotoğrafı arıyor

Apple, iPhone kullanıcılarına bir çağrı yapıyor. iPhone’la çektiğiniz fotoğrafları bekleyen Apple, gelen fotoğraflar arasından seçtiği 10 çalışmayı şehirdeki çeşitli reklam panoları ve Apple mağazalarında sergileyecek.

Shot on iPhone ismini taşıyan yarışma için başvurular 7 Şubat’a kadar devam ediyor. Birçok farklı ülkeden fotoğrafçıların, tasarımcıların ve geliştiricilerin yer aldığı jürinin, dünyanın dört bir yanından gelmiş fotoğraflar arasından mükemmel kareleri arayacağı yarışmanın kazananları da şubat ayında açıklanacak.

iPhone 6 ile Mandy Blake tarafından çekildi.
iPhone 6 ile Mandy Blake tarafından çekildi.
iPhone 7 ile Erdem Summak tarafından çekildi.
iPhone 7 ile Erdem Summak tarafından çekildi.

Yarışmanın katılım koşulları şöyle:

Shot on iPhone Challenge’a katılmak için iPhone ile çektiğiniz en iyi fotoğrafı #ShotOniPhone etiketiyle Instagram veya Twitter’da yayınlayın. Weibo kullanıcıları da #ShotOniPhone# etiketini kullanarak yarışmaya katılabilirler. Paylaşımınızın açıklama yazısında, kullanılan modeli belirtin. İsterseniz, fotoğrafınızı “ad_soyad_iphonemodeli” biçiminde adlandırarak en yüksek çözünürlük ayarıyla [email protected] adresine de gönderebilirsiniz. Fotoğraflar doğrudan kameradan alınmış ya da Fotoğraflar uygulamasında Apple’ın düzenleme araçları veya üçüncü taraf yazılımlar kullanılarak düzenlenmiş olabilir. Fotoğraf gönderim dönemi yerel saatle 22 Ocak günü 11:01’de başlıyor ve 7 Şubat günü 10:59’da sona eriyor. Yarışmaya katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmekte.