Apple TV+’ın zamanı büken müzikal komedisi: “Schmigadoon!”

Apple TV+ın yeni müzikal komedi dizisi Schmigadoon!, “Gerçek aşk nedir?”, “İyi anlaşmak bir ilişkide âşık olduğumuz fikrine kapılmak için yeterli midir?” gibi sorulara büyülü ve melodik bir evrende cevap aramaya davet ediyor.

16 Temmuz’da Apple TV+’ta prömiyer yapacak dizinin baş karakterleri Melissa ve Josh, sırt çantalarıyla çıktıkları doğa yürüyüşü esnasında kendilerini 1940’lardan kalma bir kasabada buluyor. Schmigadoon isimli bu kasabadan ayrılmak istediklerinde ise bunun mümkün olmadığını fark ediyorlar. Zamanın müzik ve dansla aktığı 167 kişilik Schmigadoon’dan çıkabilmenin tek yolu, gerçek sevgiyi bulmak. Bunu fark eden çift başlangıçta pek de endişe etmiyor zira aşklarına güvenleri sonsuz. Ancak bir süre sonra kasabada mahsur kaldıkları hissi ağır basıyor ve kendilerine bir çıkış yolu yaratabilmek tek amaçları oluyor: “Ikea’dan çıkabilmeyi başarmıştık. Buradan çıkmanın da bir yolunu bulabiliriz.”

Big Fish’in kimsenin ayakkabı giymediği Spectre kasabasını akıllara getiren Schmigadoon’a şöyle bir göz atmak isteyenler için fragman hemen burada.

Schmigadoon!; Despicable Me, Hop, The Lorax gibi yapımlardan anımsanabilecek Cinco Paul ve Ken Daurio tarafından yaratılmış. 6 bölümün tamamını The Addams Family, Men in Black, Wild Wild West ve Get Shorty gibi yapımların yönetmen koltuğunda gördüğümüz Barry Sonnenfeld yönetmiş. Oyuncu kadrosunda Melissa ve Josh karakterlerine hayat veren Cecily Strong ve Keegan-Michael Key’in yanı sıra Fred Armisen, Dove Cameron, Danny Bailey, Jamie Camil, Jane Krakowski gibi isimler göze çarpıyor.

Yazı: Asena Büyük