Michael C. Hall, David Bowie'nin "Lazarus" müzikalinde!

Başrolünde David Bowie’nin yer aldığı 1976 tarihli film The Man Who Fell To Earth‘ten sahneye uyarlanacak müzikal Lazarus‘ta başrolü oynayacak isim Michael C. Hall oldu. Bowie’nin yapımcıları arasında yer aldığı müzikal, bu yılın sonlarında sahnelenmeye başlayacak.

Yeni David Bowie şarkılarının da yer aldığı Lazarus‘u özellikle Amerika’da sahnelediği avangart oyunlarla tanınan Belçikalı yönetmen Ivo Van Hove yönetecek. Once müzikali ile Tony ödülü kazanmış olan senarist Enda Walsh’a Lazarus‘un senaryosunu yazmak konusunda da yardım edecek olan David Bowie, müzikalde seslendirilecek eski parçalarına da yeni düzenlemeler yapıyor.

Lazarus müzikali için belirlenen resmi gala tarihi 7 Aralık.  Aşağıda, müzikalin uyarlanacağı The Man Who Fell To Earth filminin fragmanını görebilirsiniz.

Dexter dizisinde sergilediği performansla akıllarda yer eden Michael C. Hall’da sahnelere pek yabancı bir oyuncu değil. Hall, geride kalan 15 yıl içerisinde Hedwig and The Angry Inch, Chicago ve Cabaret gibi oyunlarda rol almıştı.