Ari Aster ve Joaquin Phoenix “Disappointment Blvd.’’ ile bir araya geliyor

Hereditary ve Midsommar gibi kalburüstü iki yapımla korku sinemasında yeni bir heyecan yaratan Ari Aster, sıradaki projesi Disappointment Blvd. için son olarak Joker performansı ile büyük başarı yakalayıp, En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ının sahibi olan Joaquin Phoenix’le çalışacak.


Çektiği iki uzun metrajla hem seyirci hem eleştirmenler tarafından övgülerle karşılanan yönetmen, korku sinemasında âdeta yeni bir soluk olmuştu. Aldığı adaylıklar ve ödüller de bunun kanıtı olmuş, hatta Martin Scorsese gibi büyük ustalardan övgü dolu sözler toplamıştı. Bir süredir sıradaki hamlesini merakla beklediğimiz, sürekli söylentilerin odağında olan Aster; yeni projesinin adını ve başrol ismini kesinleştirdi.

Yine korku türünde olacağı söylenen yapım, “tüm zamanların en başarılı girişimcilerinden birinin uzun yaşamının samimi bir portresi” olarak tasvir ediliyor. Çekim ve vizyon hakkında detaylar henüz duyurulmadı fakat Disappointment Blvd., diğer Aster filmleri gibi A24 imzası taşıyacak.

Başrolde yer alacağı kesinleşen Phoenix, en son C’mon C’mon isimli Mike Mills filminin çekimlerini tamamladı. Ayrıca Ridley Scott’ın yeni projesi Kitbag’de Napoleon Bonaparte’ı canlandıracağı ve filmin çekimlerine 2022’de başlanacağı, geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu.

Yazı: Elif Acun