ARK: The Animated Series ve çılgın seslendirme kadrosu

Yazı: Deniz Özöztürk

“İsimlerini bilmediğin ve asla bilemeyeceğin herkesi özgürleştirmek için mücadele et.” Lex+Otis ve Studio Wildcard, 2015’ini sevilen video oyunlarından Ark: Survival Evolvedun dizi uyarlamasının tanıtım turlarına başladı. Çılgın bir seslendirme kadrosunu bir araya getirecek animasyon diziden dört dakika uzunluğunda bir fragman yayında.

Fragmanda gösterilen trajedinin ardından paleontolog Helena Walker’ı takip edecek serinin sinopsisi şöyle: Walker bir gün gizemli bir adanın ilkel topraklarında kendini yeniden dirilmiş olarak bulur. Acımasız savaş lordları tarafından öldürülmemek için Walker’ın; kendine yeni müttefikler bulması, içinde bulunduğu gizemli dünyanın gerçek doğasını çözmesi ve acımasız ada koşullarıyla mücadele etmesi gerekecektir.  

ARK: The Animated Series için mikrofon başına geçen kadro âdeta bir yıldızlar geçidi… Baş karakter Helena Walker’ı The Wheel of Time dizisiyle tanınan Madeleine Madden seslendirecek. Kadronun geri kalanını tek nefeste okumak mümkün değil, hazırsanız başlayalım: David Tennant, Russell Crowe, Elliot Page, Monica Bellucci, Vin Diesel, Gerard Butler, Alan Tudyk, Malcolm McDowell, Tatanka Means, Michelle Yeoh, Zahn McClarnon, Jeffrey Wright, Karl Urban ve Cissy Jones.

Kaynak materyal olan oyunun yönetmeni Jeremy Stieglitz ve yapımcısı Jesse Rapczak tarafından yaratılan ARK: The Animated Series’in ilk bölümünü Jay Oliva yönetmiş. Kendisi bugüne dek Young Justice, Batman: The Dark Knight Returns ve Deadpool gibi çizgi roman uyarlamalarında çalışmış bir animasyon ve storyboard sanatçısı. Dizinin müzikleriyse; Ark: Survived Evolved’un yanı sıra Ori and the Will of the Wisps ve Halo Infinite gibi oyunlar için de besteler yapmış olan Gareth Cooker’a emanet edilmiş.

Serinin 2023’te yayımlanacağı biliniyor fakat net bir yayın tarihi veya platform / kanal bilgisi henüz mevcut değil.