Arkamıza yaslandık: Mavi - Sen ve Yıldız klibindeyiz

Son yıllarda peşi sıra yayımladığı tekliler, düetler ve ilk uzunçaları VERITAS’la hip hop’tan emo’ya, trap’ten nu-metal’e temas eden işlerle karşımıza çıkan Mavi, Warner Music Türkiye etiketli yeni bir şarkıyla geri döndü. “Sen ve Yıldız”da rüyalar, aşk ve hayal kırıklığını kurcalıyor Mavi.

“Sen ve Yıldız”  için çekilen stilize klibin yönetmen koltuğunda Doğukan Kirişçi var. Mavi hem grubuyla şarkıyı puslu bir avluda çalıyor hem de şarkının sözleriyle de temas eden sahnelerde oyuncu olarak kamera karşısına geçiyor. Klibin ortaya çıktığı ortamı solumak için, Mavi ve Doğukan Kirişçi’ye bağlandık.


Mavi yanıtlıyor

“Sen ve Yıldız” senin için yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. Açılan yeni sayfaya dair nasıl ipuçları verebilirsin bize?

İpuçlarını bu süreçte atacağım adımlar gösterecek, yaşadığım süre boyunca bunu birlikte çözeceğiz.

Parçalarının görsel eşlikçileri için de her daim özen gösteren bir müzisyensin. “Sen ve Yıldız”ın çekim süreci senin için nasıl bir deneyimdi?

Yaşadığımız atmosfer o kadar büyüleciydi ki rol yaptığımızı unuttuk.


Doğukan Kirişçi yanıtlıyor

Bu şarkı seninle nasıl bir diyalog kurdu? Görselliğini yaratmak için seni heyecanlandıran unsurlar nelerdi?

Şarkı benim de hayatımda yaşadığım şeyleri barındırdığı için direkt kendimi hikâyenin içinde buldum. Genel atmosferi ve dinamikliği beni tamamen içine çekti. Klasik bir performans klibi değil de bir hikâyesi olan, sinematik, bir film tadındaki hikâye örgümüz beni asıl heyecanlandıran unsurdu. Geçmiş ve gelecek zamanı bir arada vermemiz, Mavi’nin mutlu olduğu anıları temsil eden bir kadın silüeti yaratmamız gibi detaylar ile hikâyeyi güçlendirdiğimize inanıyorum.

“Sen ve Yıldız” klibinin yaratıcı ekibi nasıl bir araya geldi? Setteki ortamı nasıl tarif edersin?

Mavi beni aradı ve “Sen ve Yıldız” projesi için konuşmak istediğini söyledi. Şarkıyı ilk dinlediğim anda çok heyecanlandım ve hemen zihnimde görseller oluşmaya başladı. Ardından proje hakkında fikir alışverişi yapmaya başladık.

Çok kısa bir zaman sonra prodüksiyon ekibi ile toplantı planlayıp fikirlerimi aktardım. Klibin yayımlanmasına iki hafta kaldığı için bütün aşamalar çok hızlı şekilde ilerledi. Üç günlük toplantının ardından istediğimiz ekibi oluşturup, klibin yayınına son dokuz gün kala sete çıktık. Herkesin enerjisi çok yüksekti, tük ekip işi sahiplendi ve her şeylerini verdi.

Mavi’yle daha önce de “Bıraktım” için bir araya gelmiştiniz. Kamera önündeki Mavi’yle çalışmak nasıl bir deneyim?

Mavi hem sahne önünde hem de sahne arkasında çok neşeli bir karakter. Görsel vizyonumuz birbiriyle çok uyuşuyor. Çalışması çok keyifli ve eğlenceli biri. Çoğu zaman oyun vermeme gerek bile kalmadan fazlasıyla iyi performans verebiliyor.