Avey Tare, Moon Duo, METZ ve dahası Le Guess Who? programına eklendi

9-12 Kasım’da Hollanda’da gerçekleşecek olan Le Guess Who? Festival’ın programına eklenen yeni isimler belli oldu. Yapılan son eklemelerde Avey Tare, Moon Duo, METZ, John Maus, Sudan Archives, Thurston Moore ve dahası yer alıyor.

Advertisement

Dünya çapından sayısız önemli müzisyeni ve grubu ağırlamaya hazırlanan Le Guess Who? Festival, geçtiğimiz aylarda Liars, Ahmed Fakroun, Pharoah Sanders, Sun Kil Moon, Altın Gün, Yves Tumor, Cate Le Bon, Gonjasufi, Lost Horizons ve daha birçok ismin programında yer alacağını duyurmuştu. Bu sene Grouper, Shabazz Palaces, Parfume Genius, Han Bennink ve Jerusalem in My Heart’ın küratörleri olduğu festivalin programı için yapılan final duyurusuyla birlikte yeni isimler de belli oldu.

Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Mary Margaret O’Hara, Parfume Genius’ın konuğu olarak festival programına eklenirken Sai Anantam Ashram Singers, yirmi dört kişilik orkestrasıyla Alice Coltrane’in kült albümü The Ecstatic Music of Alice Coltrane Turiyasangitananda’yı seslendirecek. Programa yeni eklenen diğer isimler arasında önümüzdeki aylarda İstanbul’da izleyeceğimiz isimler de yer alıyor:

Thurston Moore Group
Sevdaliza
Animal Collective üyesi Avey Tare
Sudan Archives
Kevin Morby
John Maus
Moon Duo
METZ
Black Lips
Stella Chiweshe
Insecure Men
Luka Productions
Essaie Pas (feat. Marie Davidson)
Dälek
Farai
Love Theme (Dirty Beaches’den Alex Zhang Hungtai)
Jesca Hoop
Juana Molina
K Á R Y Y N

Festivalde ayrıca bu sene 12 saat kesintisiz olarak gerçekleşecek deneysel performanslar kapsamında Suuns vokalisti Ben Shemie, Big|Brave, Jessica Moss, Roy Montgomery, Lea Bertucci, Surajit Das, Hellvete, Thisquietarmy ve daha birçok isim art arda performanslarını sergileyecek.

Tam programını aşağıdaki posterden görebileceğiniz Le Guess Who? Festival’la ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

LGW 17 Poster 4 A2.indd