Axolotl Senaryo Armağanı başvuruları için son bir hafta

#EvdeKal’dığımız bu günleri, yarım bırakılmış senaryolarınızı tamamlamak için bir fırsat olarak da görmek mümkün… Yönetmen Kaan Müjdeci ve İstanbul Deneysel Film Festivali’nin kurucu yönetmeni Yavuz Gözeller tarafından hayata geçirilerek Aralık 2019’da yayın hayatına başlayan ve her sayısında mercek bazlı medyayla üretim yapan sanatçıların serbest formdaki metinlerine yer veren Axolotl mecmuası, dört ayrı projeye Axolotl Senaryo Armağanı dağıtacak.

Uzun metrajlı kurmaca film senaryoları ve çizgi dışı sinema projeleri başvurularının dört ayrı kategoride değerlendirileceği her biri 10.000 TL değerindeki armağanlara, toplam dört proje sahip olacak ve bu seçimleri, sinemanın farklı alanlarında mesai harcamış dört isimden oluşacak Axolotl Senaryo Armağanı Jürisi gerçekleştirilecek.

Değerlendirme yapılacak dört kategori ise şöyle: henüz filme çekilmiş bir senaryo kaleme almamış yazarların senaryolarının değerlendirileceği Axolotl İlk Senaryo Armağanı, komedi, korku, gerilim, fantastik, bilim-kurgu gibi janrlarda kaleme alınmış senaryoların değerlendirileceği Axolotl Tür Filmi Armağanı, bunların dışında kalan uzun metrajlı kurmaca film senaryolarının değerlendirileceği Axolotl Kurmaca Film Armağanı ve Ulus Baker anısına verilecek, klasik anlatım tekniklerine uymayan, çizgi dışı film projelerinin değerlendirileceği Ulus Baker Çizgi Dışı Film Armağanı.

30 Mart 2020 tarihine kadar [email protected] üzerinden yapılacak başvurulardan, dört kategoride üçer aday belirlenecek. Toplam 12 projeyi değerlendirecek olan jüri, kazanan projelere toplam 40.000 TL değerindeki Axolotl Senaryo Armağanı’nı dağıtacak. Kısaca, başvurularınız bekleniyor…