Ayda bir Güneş yeni yıl özel: Taner Yücel, Nilipek. ve Özgün Semerci

Güneş Özgeç’in her bölümünde farklı konukları ağırladığı konserli söyleşi programı Ayda Bir Güneş, Bant Mag. Havuz / Bina’da devam ediyor. Serinin sıradaki buluşması 17 Aralık’ta; bir erken yılbaşı kutlaması olarak kurgulandı. Güneş Özgeç ve konuğu Taner Yücel’e Nilipek. ile Özgün Semerci de eşlik edecek.

Ayda Bir Güneş’te Güneş Özgeç ve konukları bir evin salonunda buluşmuşlarcasına samimi bir sohbete dalıyor, şarkılarını akustik ve canlı çalıp söylüyor, aynı zamanda seyircilerin sorularını yanıtlıyorlar.

Son yıllarda film müziği üretimlerine ağırlık veren müzisyen ve prodüktör Taner Yücel’in en yakın solo işi, birbiriyle hesaplaşan bir ailenin fertlerini takip ettiğimiz Gizem Kızıl filmi Bana Karanlığını Anlat için yaptığı bestelerden oluşan albümüydü. Müzisyenin Cemil Şov koleksiyonuna kıyasla daha yalın bir ses paleti ve daha minimal kompozisyonlardan oluşan Bana Karanlığını Anlat müzikleri, İstanbul Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Müzik ödülüne uzanmıştı. 

Nilipek.’in en güncel yayınında da Taner Yücel çıkıyor karşımıza. İkili, geçtiğimiz ağustosun son günlerinde, sonbahara geçişin fonu olan “Vazgeçtim”i dinlemeye açmıştı. Vazgeçme eyleminin ikircikli doğasından bahseden şarkının Mert Tugen imzalı animasyon klibi de bir harika. Özgün Semerci’nin ise bu yıl çoğunlukla punk grubu Second’a mesai harcadığı söylenebilir. 2022’de, en son “İstanbul’da” teklisini yayımlayan grubun diğer üyelerinden Kerem Brumend ortaklığında kaydettiği “O Da Biraz Haklı” adlı bir parça da fırlatmıştı Semerci.

Kapı açılış: 20.30
Bilet: 75 TL (Bina giriş katta satışta)
Kapasite 50 kişiyle sınırlı.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/