Aylin Güngör'ün "Oturduğum Yerden" sergisi, Plak Pazarı ve nicesi MIX Festival'da

30 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek ve programında Büyük Ev Ablukada’dan Gaye Su Akyol’a, Hey Douglas’tan The Ringo Jets’e birçok heyecan verici ismin sahne alacağı MIX Festival’da konserlerle birlikte birçok yan etkinlik de olacak. Aylin Güngör’ün Bant Mag. Yayınları’ndan çıkan fotoğraf kitabı Oturduğum Yerden‘deki çalışmalarına yerli sahneden müzisyenleri çektiği fotoğraflarını da ekleyerek oluşturduğu sergisi de festival kapsamında Zorlu PSM’de görülebilir.

Aylin Güngör’ün 2014 yılında yayınlanan kitabı Oturduğum Yerden, Bant’ın ilk 10 yılında İstanbul’u ziyaret eden müzisyenlerin burada çekilmiş portre fotoğraflarından oluşuyor. Oturduğum Yerden sergisi daha önce Paradiso Amsterdam, Le Guess Who? festivali ve All Tomorrow’s Parties’in Londra’daki mekanı The Terminal’da gerçekleşmişti. MIX Festival’a özel olarak, Aylin Güngör’ün yerli sahneden müzisyenleri fotoğrafladığı çalışmaları da bu sergide görücüye çıkacak.

fromwhereiam2
fromwhereiam

MIX Pazarı olarak kurgulanan alanda Kontra Plak, Hammer Müzik, Opus3a ve Zihni Müzik’in katılacağı Plak Pazarı; Vedat Ozan’dan Koku Atölyesi, Pera 64’ten Fanzin Atölyesi ve Müz’den Bitki Aranjman Atölyesi gibi birçok atölye çalışması ve birçok farklı tasarımcı ve markanın yer alacağı stantlar bulunacak.

Ayrıca MIX Festival kapsamında sezon boyunca Zorlu PSM’de ziyaret edilebilecek ilginç bir enstalasyonun da galası yapılacak. Kendi kendinin DJ’i ol mottosuyla kurgulanan Dünyanın En Küçük Diskosu, katılımcılara kendi tercih ettikleri müzik eşliğinde dans etme imkanı sağlayacak. MIX Pazarı’na dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz.