Ayvalık’ta yeni ve heyecan verici bir bağımsız sanat mekânı: gri alan

Ayvalık’ın yeni sanat mekânıyla tanışın: gri alan! Çoğulcu bir perspektifle yola çıkan gri alan, tartışmalara alan açan, queer bir mekân olarak kendini tanıtıyor. Ayvalık’ın güzel sokaklarından birinin köşesinde konumlandığı gibi günlük hayatın akışının bir parçası olacak gri alan, güncel sanatın ‘mesafeli’ algısını kırmayı istiyor.

gri alan’ın kapıları, mekânın hayata geçme sürecinin de bir parçası olan sanatçıları bir araya getiren heyecan verici bir karma sergiyle açılıyor. Serginin adı “Muğlak”. Başka türlü yana gelme ihtimali az olan bu sanatçılar ve işleri ilk kez “Muğlak” ile bir arada. 17 Temmuz’da saat 17.00’de açılacak sergi, 27 Temmuz’a kadar görülebilecek.

Pelin Çağlar
Erin İlkcan Aslan

Sergide yer alan sanatçılar; Cankat Kalyoncu, Dicle Çiftçi, Dilara Koparan, Erin İlkcan Aslan, Gökalp Koparan, İrem İmaroglu, Kayra Atasoy, Nazım Arslan, Öykü Güneş, Özge Canoglu, Pelin Çağlar, Şemsi Altaş.

gri alan, kolektif projeler oluşturmak isteyen sanatçılara bir fikir paylaşım ortamı sunmak istiyor. Sene boyunca periyodik aralıklarla karma veya kişisel sergilerle bağımsız sanatçıları Ayvalıklılarla buluşturacak. Ayvalık’ta Sakarya Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 81 adresinde konumlanan gri alan’ın Instagram hesabını buradan takibe alabilirsiniz.

Giriş görseli: Dicle Çiftçi