Azra Deniz Okyay'ın kısa filmleri, bu akşam Bant Mag. Havuz / Bina'da

Bant Mag. Havuz gösterimlerinde sırada Azra Deniz Okyay’ın iki kısa filmi ve bir de video art gösterimi var. 12 Ocak Cuma akşamı gerçekleşecek gösterim sonrasında Melikşah Altuntaş’ın moderasyonuyla kısa bir söyleşi ve Tuğçe Şenoğul’un DJ kabininde olacağı parti de Bant Mag. Havuz / Bina’da olacak.

Advertisement

Küçük Kara Balıklar

Sulukule Mon Amour 

Azra Deniz Okyay’ın iki kısa filmiyle birlikte bir de I MAY ismini taşıyan video art çalışmasının gösterimi de gerçekleşecek. 

Kapı açılış: 20:30
Gösterim & söyleşi: 21:00
Parti: 22:30 – 02:00

Gösterim ücretsizdir.
Kısıtlı yerimiz olduğundan dolayı erken gelmenizi rica ediyoruz.
Etkinlikle ilgili detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 


Azra Deniz Okyay, 1983 yılında, İstanbul’da doğdu. 12 yaşında fotoğraf çekmeye başladı. 15 yaşında fotoğraf asistanlığına başladı. Liseden sonra Paris Sorbonne Nouvelle de, sinema bölümünde yüksek öğrenimini tamamlarken ve Master’ını yaparken, eş zamanlı olarak Fransa’nın önemli sosyoloji okullarından EHESS’te sosyoloji derslerini misafir öğrenci olarak, iki yıl takip etti. Fransa’daki öğrenciliği süresince Michel Gondry’nin yönetmeni olduğu Partizan Prodüksiyon Şirketi’nde prodüksiyon ve post-prodüksiyon asistanı olarak da aynı anda çalıştı. Turkiye’ye geri dönerek ‘Depo Film’de reklam ve klip yönetmenliği yaptı. Müzik klipleri ve kısa filmleri dışında Video Art çalışmalarını sürdürmektedir.