BADBADNOTGOOD’dan beklenen albüm haberi

Kanadalı enstrümantal caz / hip hop grubu BADBADNOTGOOD, son albümü IV ile 2016’nın En İyi 100 Albümü listemizde 3. sırayı kapmıştı. Takip eden 5 yılda çeşitli düetler ve iş birlikleriyle aralıklı olarak yüzünü gösteren ekip, beklenen yeni albüm için sinyal yaktı.

Diskografisinin ilk 2 albümünü bağımsız, sonraki 2 albümünü de Innovative Leisure etiketiyle yayımlayan BADBADNOTGOOD, Talk Memory ismini verdiği 5. albümle XL Recordings’in kabarık kataloğuna transfer oluyor. 8 Ekim’de yayımlanacak albümün nefes kesen bir konuk seçkisi var: Laraaji, Arthur Verocai, Kariem Riggins, Terrace Martin ve Brandee Younger. 

Talk Memory’den dinlemeye açılan ilk parça, 9 dakikalık açılış şarkısı “Signal From The Noise” oldu. Uzun ve ağır ağır alevlenen bir açılış sekansının ardından grubun imzası hâline gelen bir koşturmanın içinde buluyoruz kendimizi. İçine sanki 4-5 şarkı birden serpiştirmişler gibi. Duncan Loudon yönetmenliğinde çekilen klibi de tek kelimeyle nefis. People Just Do Nothing dizisinin yazar ve başrol oyuncularından Steve Stamp’i izlediğimiz “Singal From The Noise” klibi hemen burada.

Albümün kapak görseli ve şarkı listesi de şöyle:

1-Signal From The Noise
2-Unfolding (Momentum 73) feat. Laraajii
3-City of Mirrors (feat. Arthur Verocai)
4-Beside April (feat. Karriem Riggins, Arthur Verocai)
5-Love Proceeding (feat. Arthur Verocai)
6-Open Channels [Physical Only]
7-Timid, Intimidating
8-Beside April Reprise (feat. Arthur Verocai)
9-Talk Meaning (feat. Arthur Verocai, Terrace Martin and Brandee Younger)

Yükleniyor...