Bant Mag., Adidas #TeşvikiyeNo17 mağazasını ele geçiriyor

Bant Mag. ekibi olarak 16 Kasım Cumartesi adidas’ın #TeşvikiyeNo17 mağazasını 90’lara doğru bir yolculuk için ele geçiriyoruz. Peki 90’lı yıllara uzanan, panelli, sohbetli, sergili, konserli ve dergili bu etkinlikte sizi tam olarak neler bekliyor? Sırayla anlatalım.

İllüstrasyon: Gaye Su Akyol

Öncelikle pek çoğumuzun üstünde dönüştürücü etkiler bırakan 90’lar alternatif müzik sahnesini ele alan Bant Mag. #TeşvikiyeNo17 özel sayısı 16 Kasım Cumartesi ziyaretçilerimizi bekliyor olacak. Sınırlı sayıda basılan ve “A’dan Z’ye 90’lar Alternatif Müzik Sahnesi” dosyasından oluşan bu özel sayıyla, Gaye Su Akyol’un dönemin ikonik sanatçılarını yorumladığı kapak illüstrasyonları ve Sadi Güran’ın içeride okuyucuyu zaman tüneline sokan çizgileri eşliğinde kimini hiç unutamadığınız, kiminin ise hafızalarınızdan kayıp gitmiş olması muhtemel 90’lar müzik sahnesi oyuncularını beraberce hatırlayacağız.

İllüstrasyon: Gaye Su Akyol

Gaye Su Akyol ve Sadi Güran’ın Bant Mag. #TeşvikiyeNo17 özel sayısı için hazırladığı çizimlerden oluşan bir pop-up sergiye de kısa süreliğine ev sahipliği yapacak adidas #TeşvikiyeNo17’de 16 Kasım Cumartesi günü iki adet de panelimiz olacak. Saat 16:00’da başlayacak ilk panelde, sinema editörümüz Melikşah Altuntaş 90’lar sinema sahnesinden çekip çıkardığı filmleri seyircilerle beraber masaya yatıracak. Saat 17:30 itibariyle ise Bant Mag. ekibi olarak Gaye Su Akyol ile beraber 90’lar bize ne etti? sorusunun önderliğinde hafızalarımızı deşeceğiz.

İllüstrasyon: Sadi Güran
İllüstrasyon: Sadi Güran

Saat 19:00 itibariyle Bant Mag. editörleri 90’lar müziklerinde sörf yapmak üzere DJ kabini başına geçecek. Saat 20:00’de ise Kaan Düzarat, Ali Güçlü Şimşek ve Barlas Tan Özemek’ten oluşan Lalalar konseriyle geceyi dans ederek bitireceğiz. Bant Mag. ekibinin Adidas #TeşvikiyeNo17 çıkarmasına 90’ları beraber hatırlamak isteyen tüm takipçilerimizi bekliyoruz.