Bant Mag., Gap Canlı Müzik Canlı’ya katılan gruplara soruyor

Bu hafta Gap Canlı Müzik Canlı etkinlikleri kapsamında sahnede Fanikedi ve Dehşet Çocuklar Fevkalade, 8 Nisan’da Nişantaşı City’s’deki Gap mağazasında müzikseverler ile buluştu.

Gap’in amatör müzisyenleri desteklemek amacıyla düzenlediği etkinlik serisi Gap Canlı Müzik Canlı’nın ilk konseri geçtiğimiz hafta Kanyon’daki Gap mağazasında Sokak Lambası ve Mosquito’nun katılımıyla gerçekleşmişti. İkinci konserde sahne alan Fanikedi ve Dehşet Çocuklar Fevkalade ile gerçekleştirdiğimiz kısa röportajı aşağıdan okuyabilirsiniz. 15 Nisan’da gerçekleşecek etkinlik için bizi ve gap.com.tr‘yi takip ederek, yeni konserlerin yer ve detaylarını öğrenebilirsiniz.

Fanikedi

Gap_08_04_2016-014 (Custom)

Nasıl kuruldu?
Liseyi bitirince, 2012 yazında, boşluğa düştüm, evde sıkıntıdan çalmayı bildiğim tüm şarkıları söyleyip kaydetmeye başladım. Hepsi birbirinden kötü oldular. Zaten yapanlar yapmışlar, onlardan daha iyi yapacak halim yok diye kendi kafamdan şarkılar uydurmaya başladım. Beğendiğim bir tanesini Soundcloud’a ekleyeyim dedim. Baktım yüklediğim şarkıyı bir iki kişi dinlemiş, ondan heveslenip başka şarkılar da yapıp onları koydum. O sıralar kedim bayağı hastaydı, onun için de grup adı Fanikedi oldu.

İlham aldığı isimler:
Car Seat Headrest, Eskimeaux, All Dogs, Fred Thomas, Tica Douglas, Courtney Barnett, Wolf Alice, Attendant, Evciller, EMA, Sufjan Stevens, Kate Tempest, Torres.

Gelecek planları:
Gelecekle ilgili yapmış olduğum bir plan yok, parçalar oldukça spontane biçimde kafamda oluşuyorlar. İçimde bir şeyler biriktikçe ve zevk aldığım sürece yeni parçalar deneyip kaydedeceğim. Belki kimse dinlemez. Sorun değil. En kötü ihtimal ben dinlerim.

Dehşet Çocuklar Fevkalade

Gap_08_04_2016-095 (Custom)

Nasıl kuruldu? 
Dehşet Çocuklar Fevkalade temelinde iki kişiden oluşan bir grup. Abel ve ben (Deniz) çocukluktan beri arkadaşız ve ikimiz de lisede müzikle ilgilenmeye başladık. O zamanlarda Abel’ın evinden bulduğu eski bir orgla yaptığı müzikler bizim için bir başlangıç oldu ve Dehşet Çocuklar Fevkalade’yi 2012 yılında kurduk. Kasım 2013’te de ilk albümümüz olan Mistaka Koleji‘ni dijital olarak yayınladık. Ayrıca daha sonra Dehşet Çocuklar Fevkalade’nin çatısı altında Jason’la Spaceship 457 grubunu kurduk ve internet üzerinden şarkılar yayınlamaya devam ediyoruz.

İlham aldığınız isimler: 
Lil B The Basedgod, Nirvana, Gucci Mane, Tori Amos ve Eminem’in ilk iki albümü.

Gelecek planları:
Gelecek ile ilgili çok fazla plan yapmayı sevmiyoruz ama Bant Mag’e ve GQ’ya kapak olmak planlarımız arasında var.

Gap_08_04_2016-120 (Custom)
Yükleniyor...