Bant Mag. Havuz’da yeni sergi: “İkimiz / Two Of Us”

Bant Mag. Havuz, 4 Ağustos Cumartesi günü açılacak farklı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kaptan Zaman* arşivinden derlenen eski ve buluntu fotoğrafların yer alacağı sergideki seçki iki kişiyi bir araya getiren karelerden oluşuyor ve ismini de buradan alıyor.

Sergide yer alan fotoğraflar; iki insanın bir fotoğraf için yan yana gelerek yarattığı birlikteliğe ve aralarındaki bağın içeriğini, niteliğini bilmememize rağmen bu birlikteliğin üzerimizde bıraktığı etkiye vurgu yapıyor. Kimi zaman sevgi dolu veya afacan anlara işaret eden, kimi zaman ise üzerimizde tuhaf bir etki bırakan bu birliktelikler bizi bir fotoğraf makinesi karşısındaki en doğal reflekslerimizden birinin, poz vermenin tarihine doğru bir yolculuğa çıkıyor.

19:00 – 21:00 arası gerçekleşecek sergi açılışından sonra Büyük Ev Ablukada ve heranherşeyolabilir’den tanıdığımız Gülin, solo performansıyla sahne alıyor olacak.

Konserden sonra ise “İkimiz – Two Of Us” sergisinin partisi için DJ kabinine Aslan & Dugit ve Üzeltüzenciler gibi ikililer geçecek.

19:00 – 21:00 // Sergi Açılışı
21:00 – 22:00 // Gülin (konser)
22:00 – 02:30 // Aslan & Dugit – Üzeltüzenciler

*Kaptan Zaman, Bant Mag.’ın bir arşiv projesidir.

ikimiz2