Bant Mag. Havuz’daki belgesel gösterimleri Cheryl Dunn’ın “Everybody Street”iyle devam ediyor

Hayranlık uyandıran fotoğrafçı ve belgeselci Cheryl Dunn, New York’u New York yapan sokak fotoğrafçılığı geleneğini belgelemek ve bu alandaki ikonik isimleri bir araya getirmek için doğru kişi. Kendisi 80’ler ortasında New York’a taşındığından bugüne şehrin sokaklarını arşınlayarak; sokak yaşamı, sanatçılar, graffiticiler, kaykaycılar, protestocular ve muhtelif karakterleri takip ederek çok büyük ve bir hayli verimli bir mesai yapmakta. Cheryl Dunn’ın büyük ses getiren filmi “Everybody Street”, aralarında Bruce Davidson, Mary Ellen Mark, Elliott Erwitt, Ricky Powell ve Jamel Shabazz gibi dev isimlerin de bulunduğu, New York’un ikonik sokak fotoğrafçılarını konu ediyor.

“Everybody Street” ile New York sokaklarındaki anlık jestlerin peşine düşmüş bu efsane isimlerin işlerinin detaylarına, çalışma biçimlerine ve yaşantılarına bakış atabilme şansı yakalıyoruz. 16 mm siyah-beyaz film ve renkli HD tekniklerini buluşturan belgesel film, hem New York sokak fotoğrafçılığı geleneği adına tarihsel bir çalışma, hem de kaotik şehrin sinematik bir keşfi tadında.

Belgeselin Bant Mag. Havuz’da 28 Temmuz akşamı 20:30’da gerçekleşecek gösteriminin ardından hip hop kültürünü tüm katmanlarıyla benimseyen Flow Radyo ekibi, türün doğuşuna sebep olmuş kayıtlar ve old school rap seçkileriyle Bina kabinine geçiyor.

Katılım ücretsiz. Gösterim için yerimiz kısıtlı olduğu için erken gelmekte fayda var!

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.