Arşivden: Davulcular anlatıyor – Berke Can Özcan

Bant Mag. No:36’da yer alan “Nasıl başladım? Neden başladım?¨: Davulcular anlatıyor isimli dosyada, yerli yabancı toplam 32 davulcunun, davulla ilgili hikayelerine yer vermiştik. Bu davulculardan biri de elbette DANdadaDAN, 123, Tamburada, Big Beats Big Times, Marika, Bicycle Day, Great Republic of South gibi nice projesiyle karşımıza çıkan Berke Can Özcan’dı.

DANdadaDAN, beş yılın ardından, nadiren tanık olabildiğimiz cayır cayır performanslarından biriyle 30 Ekim’de 15. yaşımızı kutladığımız Bant Mag.: Kendine Has 15 Yıl etkinliği kapsamında Babylon’da olacak. Etkinlikte başka kimlerin sahnede olacağıyla ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi davulcu Berke Can Özcan’ın hikayesine kulak verelim.

Berke Can Özcan
DANdadaDAN / 123 / Marika / Great Republic of South / Bicycle Day / Tamburada

“Evde kimse yokken bangır bangır çalıp da alt komşumuz Füsun hanımı delirttiğim günler vardır.¨

Çocukluğumda tencereler, tavalara tahta kaşıklarla vurduğum bir set yaptığımı hatırlıyorum, abajura misinayla astığım tencere kapağından zil, baget / koli bandı ve Beta video kaset üçlemesi ile çok zorlama şekilde yaptığım (birkaç kez basıldıktan sonra işlevini tamamen yitiren) bas davul pedalı bu setin nadide parçalarıydı. Odamda çadır kurardım ben, çadırın içinde de bu uydurma davul seti vardı. Yıllar sonra ablam müziğe/şarkıcılığa heveslendi ve kendine bir grup kurdu, konservatuvarlı bu çocuklar ablamın değil benim odamı seçtiler tüm âletlerini kurup prova yapmak için, bordo renkli Pearl marka davul seti bu sayede sahibi İsmail yakınlarda olmadığı her an emrime amade duruma gelmişti. O davulu kafamda Iron Maiden kasketiyle evde kimse yokken bangır bangır çalıp da alt komşumuz Füsun hanımı delirttiğim günler vardır.

davulcular_berke2
Yükleniyor...