Bant Mag. No:36'dan // Davulcular anlatıyor: Greg Saunier (Deerhoof / Greg Saunier & Brian Chippendale)

Bant Mag. No:36’da yer alan “Nasıl başladım? Neden başladım?¨: Davulcular anlatıyor isimli dosyada, yerli yabancı toplam 32 davulcunun, davulla ilgili hikayelerine yer verdik. Şimdi sözü Deerhoof davulcusu Greg Saunier’a bırakıyoruz!Greg Saunier
Deerhoof / Greg Saunier &  Brian Chippendale

¨Neden olduğunu bilmiyorum ama elimi kaldırdım ve trampet çalmayı seçtim.¨

Dokuz yaşındayken okulda bir gün sınıfa tuhaf bir adam geldi. Okul grubunu yönettiğini söyledi ve katılmak isteyen olup olmadığını sordu. Neden olduğunu bilmiyorum ama elimi kaldırdım ve trampet çalmayı seçtim. O gün bugündür çalıyorum.

Müzik her zaman benim için bir tutkuydu ama davula özel bir ilgim yoktu. Deerhoof’ta davul genellikle puzzle’ın en son parçası gibi. Şarkıları yazdıktan sonra davulları üzerine serpiştiriyoruz. Bu nedenle şarkılarımız için davul bölümlerim yok gibi. Her gece doğaçlama yapıyorum. Davul genellikle zamanı veren enstrüman olarak kullanılır, ama benim için tamamen duygu yüklü bir şey. Arkadaşlarımla sihirli anlar yaratmaya, espriler yapmaya, kafalarını karıştırmaya, onları daha iyi çalmaya cesaretlendirmeye, cehennemi yaratmak için ateşe kömür atmaya çalışıyorum.