Bant Mag. yaz festivalleri rehberi: BEACHES BREW 2016

Bu yaz gerçekleşecek müzik festivallerinin programları bir bir açıklanmaya başladı. Şimdiden biletleri tükenen festivaller bile var! Elini hızlı tutup bu yazki programını bir an önce belirlemek isteyenler için tavsiyelerimizi bugünden itibaren paylaşmaya başlıyoruz. İlk festivalimiz İtalya’nın Ravenna şehrinde, 6-10 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek olan BEACHES BREW 2016.

Hana-bi isimli plajda ücretsiz olarak düzenlenen festival özellikle psikedelik rock severlere hitap ediyor. Gündüzleri denize girip, Marina di Ravenna’nın yemyeşil atmosferinde sakinliğin tadını çıkarabileceğiniz festival, beş güne yayılan programında bu sene birçok heyecan verici isme yer veriyor. Yeni albümünü yayınlamaya hazırlanan Kanadalı grup Suuns, Sacred Bones ailesinin en dikkat çekici üyelerinden, Şilili psikedelik rock grubu Föllakzoid, günümüz garaj rock sahnesinin kahramanı olarak gösterebileceğimiz Ty Segall & The Muggers, geçtiğimiz yıl yayınladığı 10. stüdo albümü Poison Season ile yine müzik otoritelerinden tam puan toplayan Destroyer ve özellikle 1994 yılında yayınladığı ilk albümü Ooba Sima‘nın yeniden basımıyla gündeme gelen Ganalı müzisyen Ata Kak festivalden ilk açıklanan 15 isim arasında öne çıkıyor.

full artwork _first ann_

Geçtiğimiz yıl Bant Mag. ekibinin de katıldığı festivalde, çeşitli karaoke partileri, sürpriz performanslar ve Red Light Radio’nun konuklarıyla gerçekleştirdiği nefis session’lar gün boyunca eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyordu. Festival alanının yakınlarındaki kamp alanıyla birlikte çeşitli oteller ve kiralık evlerde konaklayabileceğiniz Beaches Brew, Utrecht’teki Le Guess Who? festivalinin de organizatörü olan Belmont Bookings ve Ravenallı organizasyon şirketi Bronson Produzioni ortaklığıyla düzenleniyor.

Festivalin geçtiğimiz yılından çeşitli anları aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Beaches Brew’la ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklamanız yeterli.