SUUNS ve Jerusalem In My Heart’tan Beyrut’a sevgilerle

Kanadalı grup SUUNS, arşivindeki canlı kayıtlar arasında bir keşfe çıktı ve bunlardan altı parçalık yeni bir EP hazırladı. FICTION ismini taşıyan yeni SUUNS güzelliği, 30 Ekim’de Joyful Noise etiketiyle yayımlanacak. Heyecan verici ilk tekli “PRAY”in ardından, Jerusalem In My Heart düeti “BREATHE” de dinlemeye açıldı.

Beyrutlu müzisyen Radwan Ghazi Moumneh’in solo projesi olan Jerusalem In My Heart’ın SUUNS’la oldukça uzun bir geçmişi var. Bir dönem ekibin ses teknisyeni olarak SUUNS’un beşinci üyesi hâlini alan müzisyen, 2015’te Secretly Canadian etiketiyle çıkan SUUNS and Jerusalem In My Heart albümünde grupla yenilikçi bir yaratım sürecine girmişti.

“BREATHE” parçasını da Radwan’la dostluklarının özel anlarından biri olarak tanımlıyor SUUNS üyeleri. Yapılan açıklamada Radwan sayesinde Beyrut’ta konserler verdiklerini ve orada yaşayan birçok arkadaş edindiklerini söyleyen Kanadalı grup, bu parçayla 4 Ağustos 2020 tarihli korkunç patlamanın ardından dayanışma göstermek niyetinde. Parçanın ilk 48 saatte elde edilecek gelirinin tamamı Basmeh ve Zeitooneh Relief and Development oluşumlarına bağışlanacak. “Bu, Beyrut’u aklınızda tutmanız için yaptığımız ufak bir şey. Bir yandan da Beyrut’a onu ne kadar çok sevdiğimizi söylemenin bir yolu.” diyor SUUNS.

FICTION, grubun kurucularından Max Henry’nin ayrılmasının ardından dinleyeceğimiz ilk yeni SUUNS yayını olacak.