Barıştık Mı?, ''T.E.A.R.'' albümünün ilk konserini bu akşam Salon İKSV'de veriyor

Geçtiğimiz ocak ayında yayınlanan ilk Barıştık Mı? uzunçaları T.E.A.R.‘ın lansman konseri bu akşam Salon İKSV’de olacak!

Hem geleneksel tınıları, hem avangart fikirleri müziğinde birleştirek Barıştık Mı?, T.E.A.R. albümünde bir Sigur Rós yorumuna da yer vermişti. “Bium Bium Bambalo” isimli şarkıyı Türkçe sözlü olarak yeniden yorumlayan Barıştık Mı? parçanın, 2011 yılında hayatını kaybeden Hakan Orman anısına albüme eklendiğini belirtiyor.

Kuzey müziklerine selam veren ama ayağını buralardan kaldırmadan müziğini yapan Barıştık Mı?, T.E.A.R. albümünün ardından kadrosunda da değişikliklere gitti. Grubun merkezinde yer alan Barış Demirel’in trompetine, sahnede gitarda Efe Demiral, bas gitarda Ömer Sarıgedik ve davullarda Mete Turan eşlik ediyor.

T.E.A.R. albümünde yer alan ”Temmuz” isimli şarkıyı aşağıdan dinleyebilrisiniz.

Ayrıca Barıştık Mı?, Bant Mag. No:37’de T.E.A.R. hakkındaki şarkı şarkı sorularımızı yanıtlamıştı ve bu şarkıları Özgü Aydar illüstrasyonlaştırmıştı. Şarkı şarkı Barıştık Mı ve T.E.A.R. albümü röportajına buradan ulaşabilirsiniz. Bu akşamki lansman konseriyle ilgili detaylar da burada!

Yükleniyor...