Başka Sinema ve BluTV iş birliğiyle festival evde sürüyor

Sinema salonlarından uzakta olduğumuz bugünlerde Türkiye ve dünyadan bağımsız filmlerin dağıtımını yapan Başka Sinema ile Türkiye’nin ilk dijital film platformlarından biri olan BluTV’nin iş birliği sürüyor. “Başka Sinema evinizin salonuna geliyor” programı dahilinde erişime açılan filmler, platform üyeliği gerekmeden kirala-izle yöntemiyle izlenebiliyor.

Düzenli olarak güncellenen Başka Sinema programında şu an izleyebileceğiniz filmlere bir bakalım.

Beats (30 Nisan’a kadar BluTV’de)

Glasgow Girls filmi ile kendisinden söz ettiren Brian Welsh’ni yeni filmi Beats, 1994 yılında bir İskoç kasabasında iki deli yürek dostun birbirinden ayrılmadan önce geçirdikleri son “çılgın” geceyi konu eden bir anarşi filmi. Kaçak girilen bir partiden yola çıkan hikâye, ritmi, gençliği ve müziğiyle özgürleşmenin en güzel yanlarını gözler önüne seriyor. 

Bozkır (30 Nisan’a kadar BluTV’de)

Bol ödüllü Ali Özel filmi Bozkır yine bu işbirliği sayesinde evlerimizin salonlarında. Tahliye edilmesi gereken bir köyde inatla kalmaya devam eden Ahmet’in ve onu, annesinin ölümünden sorumlu tutan oğlunun arasındaki baba-oğul gerilimini konu edinen bu hesaplaşma filmi, Zeki Demirkubuz’dan Altın Portakal’da övgüler toplamıştı.

Hope Gap (7 Mayıs’a kadar BluTV’de)

Filmlerinin yanı sıra fantastik romanlarıyla da tanınan İngiliz sanatçı William Nicholson’ın yazıp yönettiği Hope Gap, 30 yıllık bir evliliğin sona ermesinin bir ailenin tüm fertlerini nasıl etkilediğini inceleyen bir dram filmi. Prömiyerini geçtiğimiz sonbaharda Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan filmin oyuncu kadrosunda Annette Bening, Bill Nighy, Josh O’Connor, Aiysha Hart var.

Kronoloji (7 Mayıs’a kadar BluTV’de)

Uluslararası prömiyerini Kore’deki Uluslararası Busan Film Festivali’nde yaparak 2019’un ses getiren filmlerinden olan Ali Aydın imzalı Kronoloji de aileyi odak noktasına koyuyor. Çocukları olmayan bir çiftin çözülüşünü izlediğimiz Kronoloji’nin başrollerinde Birkan Sokullu ve Cemre Ebuzziya’yı izliyoruz.

BluTV ve Başka Sinema ortaklığıyla hazırlanan programı takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.