Başka Yer’le tanışma zamanı: “Kalk Yataktan”

2000’lerin başlarında İstanbul’da kurulan ve 2010’da ilk resmî albümü Burning One’ı yayımlayan alternatif rock grubu Ricochet’nin iki üyesi, Çağrı Küçükay ve Erol Arman, müzikal serüvenlerinde yeni bir sayfa açtı. İkilinin uzun yıllara dayanan müzikal ortaklığının yıllar içinde farklı kesişmelerle şekillenen yeni projesi Başka Yer’in ilk EP’si Rakun Müzik etiketiyle yayında.

Kalk Yataktan, Başka Yer’le ilk tanışmamız olsa da aynı ekip bundan iki yıl önce Seawolf & Wonders adıyla İngilizce sözlü parçalardan oluşan bir EP yayımlamıştı. Başka Yer, grubun artık Türkçe sözlü müzik yapmaya karar vermesiyle hayat bulmuş. Küçükay-Arman ikilisine; daha önce Geist projesinde de beraber çaldıkları Burak Beyrek davulda, Selcan Peksan basta ve Kerem Başoğlu gitarda eşlik ederek Başka Yer’in kadrosunu tamamlıyor. Albümün prodüktörü Deniz Özveren de grubun müzik üretim sürecinde önemli bir role sahip.

İçinde bulunduğumuz zamanın kolektif ruhsal haritasını kat ediyor dört şarkılık bu ilk EP. Yer yer kara bulutlar diziliyor tepemize, yer yer umut ışığı aydınlatıyor ortamı. Kalk Yataktan’ı aşağıdan dinleyebilir, ilk klip “Yapboz”u da 7 Mayıs Cuma akşamı 21.00’de Başka Yer’in YouTube kanalında izleyebilirsiniz. Grubun ve ilk EP’nin detaylarını dinlemek için de gözünüz yarın Bant Mag. podcast kanallarında olsun. J. Hakan Dedeoğlu’nun Çağrı Küçükay ve Erol Arman’la yaptığı röportaj yolda.

Fotoğraf: Kemal Seçkin

Yükleniyor...