“Baskets” 4. sezonla veda etmeye hazırlanıyor

Dramedi dizisi Baskets, 22 Ağustos Perşembe günü FX’te yayınlanacak olan 4. sezon finaliyle, yolculuğuna son noktayı koymaya hazırlanıyor. Hangover’dan bildiğimiz Zach Galifianakis’in Fransa’daki palyaçoluk eğitimini yarıda bırakıp annesinin yanına dönen depresif oğul rolünde başı çektiği bu hikâyede, ona eşlik eden, hatta yer yer rol çalan aile reisi anne karakterine Life with Louie isimli çizgi diziden tanıdığımız Louie Anderson hayat veriyor.

FX’in yöneticisi Eric Schrier “Dört sezonu aşkın bir süredir, Chip Baskets’ın hayallerini, hırslarını, umutlarını, geniş ve sevgi dolu ama bir o kadar da sorunlu ailesini anlatan ve kendi dinamiğini yaratan Baskets, FX’in özgün komedileri arasında çoktan yerini aldı” açıklamasını yaparkenı; Jonathan Krisel’e, Zach Galifianakis’e, Louie Anderson’a, Martha Kelly’e ve oyuncu kadrosunun geri kalanına da verdikleri bu değerli kara komedi hazinesi için teşekkür etmeyi unutmadı.

Anderson, anne rolüyle iki kere de aday olduğu, Komedi Dizisi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Emmy’sini 2016’da kucaklarken, Chip ve Dale Baskets ikizlerine hayat veren Galifianakis de 2017’de En İyi Erkek Oyuncu adaylığı kazanmayı başarmıştı.

Yarattığı karakterlerin izdüşümlerine gerçek hayatta rastlama şansının yüksekliğinden olsa gerek, Baskets her zaman kendi çekirdek kitlesinin istediği depresif güldürünün altından kalkmayı başardı. Ancak ayın sonunda bu melankolik palyaçoyla beraber son kez gülerken, hayatın yükünü sırtımızda hissedeceğiz. 

Baskets, baş yapımcısı olan Krisel, Galifianakis, Marc Gurvitz, Andrea Pett-Joseph ve oyuncu Galifianakis, Anderson, Kelly ile Alex Morris tarafından üretildi ve kanal FX prodüksiyonunda izleyicisiyle buluştu.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz