Başrollerini Hugh Jackman ve Allison Janney’nin paylaştığı “Bad Education”ın yeni fragmanı

Cory Finley yönetmenliğindeki Bad Education‘ın haklarını 20 milyon dolara satın alan HBO, filme dair heyecan uyandıran yeni bir fragman yayınlandı. Başrollerinde Hugh Jackman ve Allison Janney’i izleyeceğimiz film önümüzdeki ay HBO’da yayınlanacak.

Popüler bir Long Island okulunda geçen film, Amerika tarihinin en büyük eğitim skandallarından birini konu ediyor. Lost Girls kitabının yazarı Robert Kolker tarafından kaleme alınan ve 2004’te New York Magazine’de yayınlanan “The Bad Superintendent” adlı makaleye dayanan filmin senaryosu, skandalın patlak verdiği sırada aynı okulda öğrenci olan Mike Makowsky’ye ait. 

Bad Education, Pam Gluckin (Allison Janney) ile birlikte çalışan okul müdürü Frank Tassone’nin (Hugh Jackman) gerçek hikâyesini ele alıyor. Tassone; öğrencilerin, ebeveynlerin ve öğretmenlerin güvenini kazansa da bir eğitim muhabirinin gider raporlarının derinliklerine inmeye karar vermesiyle dikkatli bir örtbası başlatmalıdır. Çünkü, kamu bütçesinden yüz binleri zimmetine geçirmiştir. Ne şekilde olursa olsun gerçeklerin halka duyurulmasını engellemek zorundadır.

Marvel evreninden Wolverine karakterine can vermiş Hugh Jackman ve Oscar ödüllü Allison Janney’li filmin etkileyici oyuncu kadrosunda Ray Romano, Alex Wolff, Annaleigh Ashford gibi isimler de yer alıyor.

Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali’nde yapan ve festivalden övgüyle dönen film, 25 Nisan’da HBO’da olacak. 

Yazı: Mine Metin


Yükleniyor...