BBC’den ”Doctor Who” ve ”Sherlock” temalı eğlence parkları geliyor!

BBC ve Paramount ortaklığıyla İngiltere’de hayata geçirilecek projeye 3.1 Milyar Dolar civarında bir yatırım yapılıyor. 2020 yılında açılması planlanan Paramount London isimli temalı parkta Doctor Who, Sherlock ve Top Gear gibi dizi ve programların çeşitli rollercoaster’ları ve korku tünelleri bulunacak.

Londra’da olimpiyat oyunları için inşa edilen Queen Elizabeth II Olympic Park’ın iki katı büyüklükte olması tasarlanan Paramount London‘da 2.000 kişi kapasiteli bir tiyatro ve sinema salonu yer alacak. BBC’den henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da, Paramount London‘da göreceğimzi BBC yapımları arasında Doctor Who, Sherlock ve Top Gear‘ın olacağı konuşuluyor. Bunlara farklı dizilerin eklenmesi de muhtemel!

Henüz beş yıl kadar zaman olsa da, Amerika’da konumlanmış Universal Studios gibi film ve dizi temalı parklara gitmektense İngiltere’deki Sherlock’lu bir temalı park daha kolay ulaşılası bir tercih gibi duruyor. Ayrıca birçok Paramount yapımıyla ilgili temalı alanlar da Paramount London‘da yer alacak. Örneğin, aşağıdaki çizimde söz konusu alana inşa edilmesi planlanan Star Trek rollercoaster’ını görmek mümkün.

london-paramount-star-trek