“Beni Sevenler Listesi” ile sevilme isteğinin vehameti

İlk uzun metrajı Kar’da iki kardeş üzerinden Antalya’daki bir grup lise öğrencisinin deneyimlerini sözünü sakınmayan, cesur bir üslupla işleyen; yurt içi ve yurt dışı çeşitli festivalleri arşınlayan yönetmen Emre Erdoğdu, 4 yıllık bir aranın ardından yeni bir projesi ile tekrar gündemimizde. 40. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışması’nda ter dökecek olan Beni Sevenler Listesi’nin oyunbaz ilk fragmanı; İstanbul sokaklarında çekilmiş, siyah beyaz, stilize görüntülerle bezeli.

Yaklaşık 2 dakikalık tanıtımda, Halil Babür’ün hayat verdiği Yılmaz’ın, sinema sektöründe yükselme niyetindeki bir yetenek olduğunu kavrıyoruz. Sermet Yeşil’in karakteri kadraja -ve sanki Erdoğdu’ya- bakarak soruyor: “Neden siyah beyaz?” Müzik aniden kesilmeden önce, “Sanki her şey bir anda durdu.” diyor bir ses. Fragmanın ikinci yarısında ise artan gerilim dozunu hissetmek mümkün.

Henüz sinopsisi yayımlanmayan Beni Sevenler Listesi’nin sosyal medya hesaplarında, “Bu film, sevilme isteğinin vehameti ile ilgilidir.” ibaresi geçiyor.

Künyede tanıdık simalar

Daha proje aşamasındayken Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi’nden Melodika Ses Ödülü, Antalya Film Forum’dan Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu Ödülü kazanarak dikkatleri üzerine çeken Beni Sevenler Listesi’nin künyesinde yer alan isimler hiç yabancı değil.

Babür’ün başını çektiği oyuncu kadrosunda Hayal Köseoğlu, Ahmet Rıfat Şungar, Sermet Yeşil, Sinan Arslan, Nazlı Bulum, Aykut Akdere isimlerine rastlıyoruz. Onur Ünlü, Can Evrenol, Burak Çevik ve Özgür Sevimli gibi yönetmenlerin de konuk oyuncu olarak projeye destek verdiği biliniyor. Kar’ın başrolünde yer alan Hazar Ergüçlü, bu kez yapımcı kisvesinde karşımıza çıkmakta.

Son olarak Hayaletler’deki çalışmasını izlediğimiz Ayris Alptekin bir kere daha kurgu masasına otururken, müzikler ise Ali Güçlü Şimşek’e emanet edilmiş.

Yükleniyor...