Benjamin Berman’ın karantinada çektiği kısa film: “The Follow-Up”

Tim & Eric, Comedy Bang! Bang! ve Lady Dynamite gibi televizyon yapımlarıyla tanınan Benjamin Berman, gözün kulağın bilgisayarlarda takılı kaldığı karantina günlerinde, bilgisayarı başında yaptığı kısa bir film paylaştı: The Follow-Up.

The Follow-Up, COVID-19 semptomları, salgının dünyadaki son durumu, iletişimsizlik, panik atak gibi karantina telaşlarına değiniyor. Berman’ın arama motoru hepsinden nasibini alıyor bu filmde. Bütün bu deneyimlere değiniyor ama esas soru şu: Karantina günlerinde evde yalnız olan, kimseyle iletişimi olmayan, sosyalleşemeyen bir yönetmenseniz nasıl film çekersiniz? Berman, para karşılığında ünlülerle bağlantı kurulabilen Cameo aracılığıyla oyuncularla iletişim kurmaya çalışarak bu soruyu cevapladı ve ortaya çıkan keyifli filmini de “Yalnız. Korkmuş. Güvensiz. Nasıl hissediyorsunuz? Bu tamamen karantinada yapılan ilk film mi? Muhtemelen.” notuyla paylaştı. 

The Follow-Up, yönetmenin geçen yıl Hulu’da yayınlanan filmi The Amazing Johnathan Documentary’nin takip filmi. Ayrıca Berman, IndieWire’a verdiği röportajda, bilgisayar ekranı aracılığıyla başka filmler çekmek istediğini söylüyor: “Bu ekrandaki hayat, şu anda hikâyeler anlatmakla ilgilenmemin tek yolu, çünkü başka bir şeyimiz yok.”

Yazı: Mine Metin


Yükleniyor...