NBC ve Netflix yapımlarının ardından "The Handmaid's Tale"in de çekimleri durduruldu

ABD’de corona virüsü salgını sebebiyle OHAL ilan edilmesiyle dizi ve film prodüksiyonları da an itibariyle askıya alınmış durumda. NBC ve Netflix, bu hamleleri Trump’ın açıklamasından önce yapmaya başlamıştı.

NBCUniversal, aralarında Universal Television, UCP, Universal Television Alternative Studios ve First Run Syndication gibi şirketlerin bulunduğu   yapımların dizilerinde prodüksiyonu askıya aldığını duyurdu. Bu da yaklaşık 35 dizinin çekimlerinin durduğu anlamına geliyor. Listede Chicago Fire, Chicago P.D, New Amsterdam ve Kelly Clarkson Show gibi yapımlar var.

Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada çalışanlarının, ekibinin ve oyuncularının güvenliğinin ve sağlığının öncelikleri olduğunu belirten NBCU yetkilileri, “Önlem olarak iki hafta boyunca üretimi duraklatıyoruz, ardından yeniden değerlendirip uygun bir başlangıç ​​tarihi belirleyeceğiz.” diye konuştu.

Corona virüsü tehlikesi sebebiyle diğer önemli yapım şirketleri de bir bir çekimlerini durdurdukları dizileri açıklamaya başladı. Örneğin, Netflix, Stranger Things’in ABD ve Kanada’da gerçekleşecek çekimlerini durdurma kararı verdi. Platformun diğer popüler dizileri Natasha Lyonne’lu Russian Doll’un ve Jane Fonda’yı başrolde izlediğimiz Grace and Frankie’nin de çekimlerini durdurulduğu açıkladı. Apple’dan da Rutherford Falls, Little America ve Morning Show için de çekimlerin erteleneceği açıklamaları yapıldı.

Yapımı durdurulan projelere merakla beklediğimiz Genius: Aretha ve Marvel’in Shang-Chi  gibi çeşitli projeleri de eklendi. Son olarak da Hulu’nun Emmy ödüllü dizisi The Handmaid’s Tale‘in dördüncü sezon çekimlerinin durdurulduğu haberleri geldi. Heyecanla beklediğimiz yeni sezonda, başrol oyuncusu Elisabeth Moss’un ilk yönetmenlik denemesi olacak bir bölüm de çekilecekti.

Yazı: Işıl Saykan