Beyoncé’nin “The Lion King” için yazdığı “Spirit”i dinleme zamanı

Beyoncé, The Lion King’in CGI animasyon versiyonunun vizyona girişine günler kala film için yazdığı “Spirit” parçasını yayınladı. Basın bültenine göre filmin en önemli sahnelerinden birine eşlik edecek “Spirit”i buraya tıklayarak Apple Music üzerinden dinlemek mümkün.

“Spirit”, The Lion King soundtrack albümünün yanı sıra Beyoncé’nin küratörlüğünü üstlendiği The Lion King: The Gift isimli toplama albümde de yer alacak. Müzisyenin The Lion King’den ilham alarak hazırladığı seçki Afrikalı sanatçılardan bir karmaya yer veriyor. Instagram’dan paylaşılan duyuruya göre The Gift albümü, filmin vizyon tarihiyle eş zamanlı olarak, 19 Temmuz’da yayınlanacak.

Beyoncé, prodüktörlüğünü üstlendiği bu toplama albümü “Yeni bir hikâye anlatımı deneyimi” olarak tanımlıyor ve ekliyor: “Filmden ilham alan birtakım şarkıları bir araya getirmekten daha fazlasını yapmak istedim. Benzer tınlamayan, farklı türlerin bir araya geldiği bir iş birliği ortaya çıkardım. R&B’den popa, hip hop’tan Afrobeat’e her türe yer veriyor.”