Disney, “The Lion King” filmi için poster yayınlamaya doymuyor

Disney’in klasik animasyonlarını yeniden çektiği furyanın en yeni halkası olan The Lion King, CGI animasyon versiyonuyla 19 Temmuz’da vizyona giriyor.

Film için oluşturulan yıldızlarla dolu seslendirme kadrosu, yeni The Lion King filminin en çok konuşulan detaylarının başında geliyor. Donald Glover, Beyoncé, Seth Rogen, Eric Andre, Chiwetel Ejiofor gibi isimleri, 90’larda çocukluğunu geçirmiş olanlar için epey özel bir yere sahip bu duygu yüklü filmin yeniden çekiminde bir araya getiren Disney, yeni yayınladığı poster serisiyle karakterler ve seslendirmenleri karşı karşıya getiriyor.

Bu arada yeni The Lion King filmi için fragman ve teaser’dan çok farklı poster serilerinin yayınlanması da ilginç bir pazarlama taktiği oldu. Yapımcılar, eski dostları hatırlatmanın yanı sıra seslendirme kadrosuyla da gövde gösterisi yapmanın yollarını arıyor belli ki.

Ayrıca filmin perde arkasına kafa uzatan ve yaratıcı ekiple kısa röportajlarla filmden görüntüleri bir araya getiren yeni bir video da paylaşıldı.