Big Beats Big Times'ın ilk stüdyo albümü, bugünkü dolunayla birlikte yayında!

Berke Can Özcan’ın merkezinde olduğu ve farklı ülkelerden davulcuların çeşitli parçalarda dahil olduğu Big Beats Big Times projesinin ilk stüdyo albümü Full Moon Theory, ismine de uygun şekilde dolunayın görüleceği bugün yayında! 

Üç yılda hazırlıkları tamamlanan albümde Berke Can Özcan’a eşlik eden davulcular arasında Jack Irons, Erland Dahlen, Kenny Wollesen, Steve Nistor, Arto Tunçboyacıyan, Craig Santiago ve Blair Sinta bulunuyor. Albümde yer alan diğer müzisyenlerse Gunnar Halle, Feryin Kaya, Burak Irmak, Dilara Sakpınar, Tunç Çakır ve John J. Holden.

Who Are We Who We Are tarafından yayınlanan albümün prodüksiyonu Berke Can Özcan ve Deniz Cuylan tarafından yapıldı. Alican Tezer tarafından tasarlanan albüm kapağını da aşağıda görebilirsiniz.

bbbt_fmt

Berke Can Özcan, Bant Mag. No:37’de yer alan Big Beats Big Times röportajında projenin ortaya çıkışını şu sözlerle anlatmıştı:
”Bir davulcu olarak çok sevdiğim davulcular var. Maalesef aynı enstrümanı çalan kişiler aslında sanıldığı kadar çokça ve kolayca aynı çatı altında buluşmuyorlar. Big Beats Big Times fikri, sevdiğim davulculardan daha çok ilham alabilmek için onlardan bazı kayıtlar istemenin aklıma gelmesiyle filizlendi. Böylelikle başka davulcuların kayıtlarının üzerine müzik besteleyip başka ritmik örgüler eklediğim bir sürece girdim, üç sene sürdü bu süreç.”

Big Beats Big Times’ın ilk stüdyo albümü Full Moon Theory, Spotify üzerinden dinlenebilir ve iTunes üzeirnden edinilebilir.