Bill Murray, bu kez bir süper kahraman filminin kötüsü

Marvel sinematik evreninin yeni halkalarından Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da rol alacağını geçtiğimiz aylarda açıklayan Bill Murray, konuk olduğu The Eli Manning Show’da film hakkında kimi detaylar paylaştı. Bir süper kahraman filminde rol alacağı konusu açıldığında proje hakkında bildiklerini anlatmaya başlayan Murray, süper gücünün ne olacağı sorusunu ise “Gücüm yok, ben filmin kötüsüyüm” şeklinde yanıtladı. Böylece, kariyeri boyunca çoğunlukla sempatik karakterlere hayat veren Bill Murray’i alışılmadık bir performansla izleyeceğimiz de ortaya çıkmış oldu.Murray, Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da oynayacağı karaktere dair verdiği detayların yanı sıra, yeni ve tanıdık yüzleri de görmek için sabırsızlanmamız gerektiğini düşünüyor. Ant-Man’i yeniden Paul Rudd’ın, Wasp’ı ise Evangeline Lilly’nin canlandıracağı Quantumania’da yer alacak diğer isimler arasında Michelle Pfeifer, Kathryn Newton ve Michael Douglas da var. Kadroya eklenecek yeni yüzlerden bir diğeri ise, Disney+ dizisi Loki’yle Marvel sinematik evrenine giriş yapan Jonathan Majors. Karakteri He Who Remains’in alternatif bir zaman çizelgesi varyantı olan Fatih Kang suretinde karşımıza çıkacak.

Murray’nin Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da oynayacağı karakter konusunda kafalarda kimi soru işaretleri mevcut. Michael Douglas’ın Hank Pym’iyle birlikte hareket edecek bir diğer kötüyü oynayacağı düşünülüyor. Çekimlerinin büyük bir kısmının geçtiğimiz sene Kapadokya’da yapıldığı Ant-Man and the Wasp: Quantumania, Temmuz 2023’te vizyona girecek.

Bill Murray’nin gelecek projeleri

Geride bıraktığımız yılı The French Dispatch, Ghostbusters: Afterlife ve The Now dizisiyle tamamlayan Bill Murray, 2022’de tamamlanması beklenen yeni Wes Anderson filmi Asteroid City’de Tilda Swinton, Scarlett Johansson, Margot Robbie, Jeffrey Wright ve Tom Hanks gibi isimlere eşlik edecek. Anne Hathaway’in başrolünde yer aldığı Bum’s Rush adlı dramda sesiyle yer alacak Murray, Green Book ile 2019’da En İyi Film Oscar’ını kazanan Peter Farrelly tarafından yönetilecek The Greatest Beer Run Ever’da Zac Efron ve Russell Crowe ile kamera karşısına geçecek. 

Yazı: Yiğitcan Genç