Janelle Monáe, Marvel sinematik evrenine göz kırpmakta

Müzisyen kimliği kadar oyunculuk kariyeriyle de kalbimizde taht kuran Janelle Monáe, Empire dergisine verdiği bir röportajda, Marvel sinematik evrenine katılmaya talip olduğunu açıkladı. Dirty Computer albümünün geçtiğimiz senelerdeki kayıtları esnasında Atlanta’da bulunan Monáe, aynı şehirde çekimleri gerçekleşen Black Panther’ın ekibiyle tanışma şansı bulmuş. Bu evrene hangi karakterle katılmak istediğiyle ilgili sorulara ise, çok net bir cevabı var: X-Men serisinin efsane karakterlerinden Storm!

X-Men filmlerinin hakları uzun yıllar boyunca 20th Century Fox’a aitti, dolayısıyla kahramanlarını hiçbir zaman Marvel sinematik evreni içinde görememiştik. Lakin şirketin geçtiğimiz sene Disney tarafından satın alınması, dengeleri değiştiriyor gibi gözüküyor. Storm -diğer adıyla Ororo Munroe- ölümcül şimşekler, hortumlar, girdaplar yaratan; insanların akciğerlerindeki oksijeni dahi yok edebilen bir süper kahraman olarak biliniyor. Karakterin çizgi romanlarda Black Panther (Chadewick Boseman’ın hayat verdiği T’Challa) ile de romantik bir ilişkisi mevcut, hatta evli oldukları sayılar var.

Monáe, Storm’un “rüya rolü” olduğunu söylerken; karakteri daha önce canlandırmış oyuncuların çok iyi iş çıkardığından ve onların çizgisinde, adaletli bir şekilde can verme isteğinden de bahsediyor. Storm’a dört X-Men filminde Halle Berry hayat vermişti. Gençlik yıllarını ise X-Men: Apocalypse ve X-Men: Dark Phoenix‘de, Alexandra Shipp’in performansıyla izlemiştik.

Yazı: Merdan Çaba Geçer