Bir araya gelebilmek için: “Atış Serbest 5”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden çeşitli yıllarda mezun olmuş sanatçıları bir araya getiren Atış Serbest sergi serisinin ilki 2012’de düzenlenmişti. 26 Nisan-12 Mayıs tarihlerindeyse Atış Serbest’in beşinci versiyonunu gezeceğiz.

Ana görsel: Volkan Kızıltunç – White Castles

26 Nisan’da MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galerileri’nde açılacak sergide bu sene 17 sanatçının işleri bulunuyor. Atış Serbest 5’in katılımcıları şöyle:

Ahu Akgün, Ayça Telgeren, Can Aytekin, Defne Tesal, Devrim Karakuş, Ekin Saçlıoğlu, Erhan Özışıklı, Güçlü Öztekin, Güneş Çınar, Güneş Terkol, Hayri Ağan, Komet, Levent Aygül, Sami Baruh, Volkan Kızıltunç, Yaşam Şaşmazer, Yiğit Altıparmakoğulları.

Levent Aygül – gizli görev. 18×24 . pres TUY, 2019
Sami Baruh – İsimsiz

Sanat dünyasının baskın küratöryel algısının uzağında, kendiliğinden yan yana gelmişliği merkezine alan Atış Serbest, 2012’de üç öğretim görevlisinin girişimleriyle başlamıştı. Serginin başlığı da bu kendiliğindenlik durumuna bir atıfta bulunarak Tophane-i Amire’nin geçmişteki işlevine gönderme yapıyor. Farklı disiplinlerde üretimlerini sürdüren 17 sanatçıyla “bir araya gelebilmeyi” bir başlık olarak ortaya koyan sergi, 12 Mayıs’a dek görülebilir.