Bir ertelenme haberi de “Friends”den

HBO Max’in Friends kastını bir araya getirme projesi devam eden küresel sağlık krizi sebebiyle süresiz olarak ertelendi. Gelen bilgiler ancak karantina döneminin tamamen bitmesiyle projenin başlayacağı yönünde. 

Friends’in yeniden çekileceği ihtimali kulaktan kulağa yıllardır konuşuluyordu. HBO Max’in söylentileri hayata geçireceği haberi sadece Friends hayranlarını mutlu etmekle kalmamıştı. Aynı zamanda mayıs ayında faaliyete geçecek dijital platformun da en gösterişli işi olacaktı. Friends’in özel bölümünün senaryosuz ve canlı çekileceği de gelen bilgiler arasındaydı. 

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer‘dan oluşan efsane kadronun aynı zamanda yürütücü yapımcılar olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Ben Winston tarafından çekilecek Friends özel bölümünün yapımcıları arasında aynı zamanda dizinin yaratıcıları da olan Kevin Bright, Marta Kauffman ve David Crane de bulunuyor. 

Bir HBO Max temsilcisi platformun lansman tarihinin mayıs ayı içerisinde açıklanacağını ve içerik listesinin de yakında yayımlanacağını söyledi. Bununla birlikte, Kaley Cuoco’nun The Flight Attendant’ı ve Gossip Girl gibi dizilerin yeniden çekilmesi planlanan bir avuç HBO Max orijinali arasında olduğu biliniyor. Bu diziler eğer planlar değişmezse 2020’de piyasaya sürülecek.

Yazı: Işıl Saykan