Bir Film, Başka Sinema ve Bant Mag sunar: "Pride" ön gösterim + parti

Screen Shot 2015-06-17 at 17.43.35

23. İstanbul LGBT Onur Haftası’nda çorbaya bir tutam tuz da Bir Film, Başka Sinema ve Bant Mag’dan! 24 Haziran Çarşamba günü, haftanın temasına sıkı ve eğlenceli bir selam çakan Pride filminin ön gösterimine ve arkasından dans ettirmeye ant içmiş dj’lerin arkaoda’da kabinde olacağı partiye bekliyoruz!

Ön gösterim biletleri gösterim günü Rexx gişelerinden temin edilebilir. Gösterim salon kapasitesiyle sınırlıdır. arkaoda’daki partide de kabinde yer alacak isimler Biriken, Ece Özel ve Sadi Güran & Yetkin Nural olacak.

Pride
Sene 1984. İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakar politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Ancak en az onlar kadar baskı altında olan bir grup daha vardır; maden işçileri! İlk bakışta hiçbir ortak noktası yokmuş gibi gözüken bu iki grup birbirine yardımcı olabilecek midir? Onur (Pride) lezbiyen ve gey aktivistlerin güçlerini maden işçileri ile birleştirerek, hem politik engelleri, hem de ön yargıları aşmalarının gerçek ve renkli hikayesini anlatan, harika bir İngiliz Sineması örneği.